Vücut Şekillendirme


Tedaviler Banner

Vücut Şekillendirme

Güzel ve biçimli bir vücut şekline sahip olmak birçok erkeğin ve kadının ortak arzusudur. Kadınlar genellikle gergin bir karın, ince bel, belirgin bel çukuru, yuvarlak ve dik bir kalça, uzun ve düzgün bacaklar, ince ayak bilekleri arzu ederken, erkekler ise daha çok atletik bir vücut yapısı ve kaslı karın bölgesi istemektedir. Genetik özelliklerin dışında vücudumuzu aktif yaşam ve spor, doğru diyet ve düzgün yaşamla desteklememiz gerekirken gittikçe zorlaşan yaşam ve çalışma koşulları yaşam biçimimizi, genel sağlığımızı ve vücudumuzun genel görüntüsünü olumsuz yönde etkilemektedir. Yıllar boyunca alınıp verilen kilolar, yetersiz spor, gebelik, hormonal değişiklikler ve bazı hastalıklar vücudumuzun bozulmasına neden olmaktadır. Sonuç gevşeyen karın kasları, yağlanan ve/veya sarkan karın, bel, kalça ve popo, bacaklar ve kollar.

Bölgesel yağlardan kurtulmak, ciltte germe ve sıkılaştırma kazandıran tedavi ve teknoloji seçeneklerinin çoğalması sayesinde vücut şeklinizi tekrar kazanmak ve alınan sonuçları korumak artık daha kolay. Sonuçların korunması noktasında hastaların etkin rol alması çok önemlidir; düzenli spor ve aktif yaşam, dengeli beslenme ve sağlıklı bir yaşam biçimi ile bütünleştirildiğinde sonuçlar uzun süreli olmaktan kalıcı bir hale dönüşmektedir.

Beautyform Medikal Vücut Şekillendirme Çözümü

Cerrahisiz vücut şekillendirme yöntemlerine baktığımız zaman HIFU, Elektromanyetik ve radyofrekans (RF) enerjisi kullanan teknolojilerin revaçta olduğunu görüyoruz. Cerrahi çözümümüz Lazer Liposuction yoğun miktarda yağ alma kapasitesi ve bu yağın yağ transferi için kullanılabilir özellikte olması sebebiyle çok önemli bir alternatiftir. Bu teknolojiler yardımı ile cildin en üst tabakasından derindeki yağ tabakasına kadar olan tüm bölgelerde yağ parçalama, sıkılaştırma ve germe işlemi yapılabilmektedir.

Beautyform Medikal vücut şekillendirme ihtiyaçlarını karşılamak üzere Vücut HIFU, Elektromanyetik ve Radyofrekans (RF) enerjisi ile farklı teknolojik çözümler sağlamaktadır.

Cerrahisiz Çözümlerimiz:

Cerrahisiz müdahaleler için daha sıkı ve bölgesel olarak incelmiş bir vücut vadeden teknolojilerimiz arasında yoğun enerji gücü kullananVücut HIFU, Elektromanyetik ve Radyofrekans vardır. Bu teknolojiler istenilen bölgelerdeki yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar, cildin elastikiyet ve kolajen doku yapısını ciddi oranda artırarak sıkılaştırır ve gerer.

 • LIPOcel Vücut HIFU Sistemi: – 150 J/cm2 ile sektördeki en yüksek güce sahip olan LIPOcel HIFU teknolojisi, patentli soğutma teknolojisi ile yan etkisiz uygulamalar sağlıyor. Yağhücrelerini net bir şekilde parçalayan LIPOcel ile 13mm, 11mmve 8mm odaklı olarak çalışmaktadır. Karın ve bel çevresi gibi kalın yağ dokulu bölgelerde çalışırken 13 mm diğer bölgelerde ve selülit için 11mm ve 8mm derinliğe odaklanılır.
 • Biodermogenesi Yöntemi: – İleri derecede germe ve sıkılaştırma sağlayan Biodermogenesi Yöntemi, Elektromanyetik dalgalar kullanarak çalışır. Uygulanan bölgelerde mitoz % 300 ile % 400 oranında artarak ciddi elastin ve kolajen artışı sağlayarak cilt germe ve sıkılaştırma sağlar.

Beautyform Medikal olarak sunduğumuz vücut şekillendirme çözümleri, güvenli, sonuç odaklı ve neredeyse yan etkisiz olan tedavilerle vücudun tüm bölgelerinde azami sonuç verir.

Sıkça, Cerrahi mi? Cerrahisiz mi? gibi sorularla karşılaşmaktayız. Uluslararası kabul edilmiş bilimsel çalışmalar sonucunda rahatlıkla şunu ifade etmek isteriz; önemli olan hangi teknolojiden veya yöntemden ziyade hastanın ihtiyacına göre doğru yöntem ve teknolojinin seçilmesidir. Unutulmaması gerekir ki bölgesel incelme ve vücut şekillendirme yöntemlerinde özellikle yoğun yağ dokusu olduğu durumlarda en etkili yöntem hala cerrahi yöntemlerdir. Hangi amaca yönelik aldığınızı ( gençleştirme, germe, işletim maliyeti v.s.) belirledikten sonra size en uygun çözüm Beautyform Medikal tarafından sunulacaktır.

Tedavi Edilebilir Alanlar Nelerdir?

Teorik olarak vücuttaki her bölgenin vücut şekillendirme ihtiyacı tedavi edilebilir. En sık tedavi edilen bölgeler;

Yüz Bölgesi

 • Yanaklar
 • Çene ve çene hattı
 • Gıdı bölgesi
 • Boyun

Vücut Bölgesi

 • Göğüsler
 • Kollar
 • Bel çevresi
 • Karın
 • Sırt
 • Kalça
 • Bacaklar

Seans Sayısı ve Aralıkları

Kullanılan teknoloji seçeneklerine göre büyük farklılıklar gösterir.

 • LIPOcel Vücut HIFU: Genellikle tek seans. 3 seansa kadar 1 ay arayla uygulanabilir.
 • Biodermogenesi Yöntemi: Genellikle 10 seans yeterli olacaktır. Haftada 2 seans uygulanır.

Vücut Şekillendirme Sonuçlar

Vücut şekillendirmede sonuçlar kişiye uygun ve doğru teknolojilerin ve yöntemlerin seçilmesi durumunda ortaya daha düzgün vücut şeki ve gerilmiş bir cilt meydana çıkar. Müşteri memnuniyeti yüksek olacaktır.