VascuLife Lazer
VascuLife Lazer Logo

VascuLife İleri teknolojili, Hassas ve Zaman Kazandıran Robotik Fiber Geri Çekmeli Sistem ile Endovenöz Lazer Uygulamaları. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed eget risus porta, tincidunt turpis at, interdum tortor. Suspendisse potenti. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Fusce ante tellus, convallis non consectetur sed, pharetra nec ex. Aliquam et tortor nisi. Duis mollis diam nec elit volutpat suscipit.

Tedavi Alanları

  • Vasküler Lezyonlar

Genel Bakış

Varisli Damarlar - Kozmetik Sorundan Daha Fazlası

Kalbe doğru sirkülasyon halinde olması gereken kanın birikmesine sebep olan varisli damarlar kapakçıkların zayıflamasıyla genişler ve daha fazla gözle görülür hal alır. Bu varisli damarlar çoğunlukla bacaklarda derinin üstünde şişlik, mor veya koyu mavi renkli yapıda ortaya çıkar. Bu damarların ortaya çıkması birçok kişi için rahatsız edicidir ve kozmetik sıkıntının çok ötesinde ağrı, rahatsızlık ve diğer şikayetlerin oluşumuna maruz kalırlar.

Endovenöz lazer ablasyon,varisli damarların lazer ve diğer ışın bazlı teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilen tedaviler arasında en yeni yöntemlerden biridir. Bu teknik damar içine sokulan lazer fiber aracılığıyla hedeflenmiş damara ışık enerjisinin verilmesini içerir. Enerji damar duvarı tarafından emilmesine böylece kanın koagüle olmasına ve damarın çökmesine sebep olur. Damar tedavisi sırasında lazer fiberi tüm damar yok edilinceye kadar damar uzunluğu boyunca geri çekilir.

Bir yandan ameliyat gibi ihtiyaçları ortadan kaldıran önemli avantajlar sunan EVLA, diğer yandan da bazı zorlukları bulunmaktadır. Tedavi prosedürü çeşitli lazer dalga boyları ve fiber tipleri ile uygulanabilir ancak bunların tamamı aynı oranda güvenli ve etkili değildir. Lazer fiberin manüel olarak geri çekilmesi uygulayıcı doktor açısından yavaş, meşakkatli ve yoğun iş gücü gerektiren bir süreç olabilir. Dahası, manüel geri çekim kesinlik içeren bir seviyede yapılamadığından, damarın tedavisi homojen olmayabilir. Bu da damarın tam olarak kapanmamasına, damar delinmesine ve yüksek tekrarlama oranına sebebiyet verebilir.

Endavenöz Tedavi Standardlarının Değiştirilmesi

Alma Surgical sunduğu VascuLifeTM günümüzde mevcut olan en güvenli ve en etkili varisli damar tedavi çözümünü sunarak endvenöz tedavi standardını değiştirmektedir.VascuLife eşsiz bir robotik fiber geri çekmeli sistemiyle birlikte büyük – küçük safenöz damar (GSV, SSV) tedavisinde tam ve eksiksiz uygulamayı mümkün kılan ve mükemmel klinik sonuçlar veren 360 derece radyal diyot lazer yayılımı özelliklerini içermektedir.

Robotik Geri Çekme Sistemi

  • Kuralları Değiştiren Benzersiz Güvenlik Özellikleri

VascuLife Resim 1

Teknoloji:

Optimal Dalga Boyu

VascuLife, yumuşak dokuda en yoğun su emilimi için en ideal dalga boyu olan 1470nm lazer dalga boyunu kullanmaktadır. Hem su hem de hemoglobini hedefleyen bu değer diğer dalga boylarına göre damar duvarlarından daha az berelenme ile optimal ablasyon gerçekleştirilmesini sağlar. Aynı zamanda, radyo frekans gibi alternatif toplardamar tedavilerine göre daha düşük rekanalizasyon oranı elde edilmektedir. Bu dalga boyu, tumescent tekniklerin kullanıldığı endovanöz lazer ablasyon (EVLA) uygulaması için özellikle uygundur.

VascuLife Resim 2

360° Avantajı

Eşsiz AngelTM fiber tasarımı 360° emisyon kapasitesiyle lazer enerjisini damar duvarına direkt olarak dairesel şekilde vermektedir. Bu yaklaşım perforaj, ağrı/acı hissi ve berelenme risklerini azaltarak homojen bir

VascuLife Resim 3

Tam Görselleştirme ve Kontrol

Online görselleştirme ve kontrol yazılımı uygulama sırasında otomatik, sürekli ve gerçek zamanlı tam geri bildirim imkânı sunmakta ve böylece doktora damar içindeki fiber hareketlerini kontrol altında tutmasını ve geri çekme hızı ile kat edilen mesafenin gözlemlenmesini sağlamaktadır.

Doktor Ana Kontrol Ekranı

VascuLife Resim 4

Avantajları

  1. Otomatik “Çek ve Soğut” modeli:
  2. 1 cm aralıkla “soğutma” aralarının önceden ayarlanmasını mümkün kılan yeni tedavi yaklaşımı.

  3. Sağlam geri çekme mekanizması:
  4. Etkin bir şekilde damar kitlenmesinin üstesinden gelir

  5. Damar çökmesine karşı koruma:
  6. Geri çekme işlemine son verir ve geri çekme işleminde oluşabilecek aksaklığı çözemediği durumlarda “standby/beklemede” modunu harekete geçirir.

  7. Maliyetten tasarruf:
  8. Standart gri “Venflon” aksesuarı ile uyumludur; ayrıca özel bir introducer ihtiyacı yoktur.


Aksesuarlar

Robotik geri çekişli VascuLife sistemi standart aksesuarları kullanır, böylece işletim maliyetlerinde tasarruf sağlanır. Kılavuz teline ihtiyaç olmadığından doktor uygulama sırasında kolay bir şekilde standart Venflon kullanabilir.


Teknik Özellikler

Lazer Türü Diyot
Dalga boyu 1,470 nm
Güç 15 Watt
Fiber Angel 360 o Radyal Fiber
Fiber Çapları 400μ ve 600μ
Robotik Geri Çekme Sistemi Damar çapına göre 1,2,3 veya 4mm/saniye
Otomatik Soğutma Aralığı 1cm
Otomatik Geri Çekim Uzunluğu Damar ihtiyacına göre uzunluğu ayarlama özelliği

Benzer CİHAZLAR (0)