Ultracel
Ultracel Logo

ULTRAcel | HIFU (Fokuslu Ultrason) + INTRAcel (Altın İğne Tedavisi) + INTRAgen (Grid Fraksiyonel RF) teknolojilerini getiren eşsiz bir platformdur. 30,000 atımlık HIFU kartuşları sayesinde kartuşların ömrü dolmadan yatırım dönüşümü sağlanır. Diğer HIFU teknolojilerinden en az 2 kat hızlı çalışması seans sürelerini ciddi oranda azaltır. INTRAcel teknolojisi Altın İğne Tedavisinin orijinalidir ve özellikleri ile en gelişmiş olanıdır. Yenilikçi INTRAgen teknolojisi Grid Fraksiyonel RF kullanıcılarına yeni kullanım alanları sağlıyor.

Tedavi Alanları

 • Cilt Sıkılaştırma ve Germe
 • Cilt Gençleştirme
 • Skar ve Akne Tedavileri

Genel Bakış


Ultracel Resim 1

Ameliyatsız Yüz Uygulamalarında etkili olan 3 Farklı Teknolojiyi biraraya toplayan Platform.

ULTRAcel® cilt uygulamaları için kullanılan en önemli üç teknolojiyi birbirine entegre eden İLK ve TEK Sistemdir. Bu teknolojilerin kombinasyonu, hastalara cildin her katmanına yönelik geniş bir tedavi aralığını, HIFU (ULTRAcel HIFU), Fraksiyonel Mikroiğneli RF(INTRAcel Altın iğne tedavisi) ve Grid Fraksiyonel RF (INTRAgen GFR) ile sunarken, hızlı ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar.


Ultracel Resim 2

ULTRAcel ile ULTRALift – Cildin Tüm Katmanları için Total Tedavi

Yüz ve Boyun Anti-Aging uygulamalarında ihtiyaçları karşılar, hastanın ihtiyaç veya problemine göre tedavi protokolleri oluşturmanıza olanak sunar. Dilediğiniz cilt katmanına uygulama imkanını sağlar. İster HIFU Fokuslu Ultrason (7 MHZ) teknolojisi ile SMAS dokusunu sıkılaştırın (3.0mm-4.5mm), ister ‘Altın İğne Tedavisi ‘ (6 MHz) ile cildi gerin, lifting etkisi yaratın, ince kırışıkları yok edin veya derin kırışıklıkları hafifletin. Sublatif RF (SRR) ile cildi soyun veya Grid Fraksiyonel RF (GFR) (6 MHz) ile epidermis – üst dermis tabakasını üç boyutlu gerin. Ya da cilt rengini açmak, yağlı ciltleri normal ciltlere dönüştürmek, porları küçültmek, akne-skar izlerini ciddi oranda gidermek için kullanın....ULTRAcel size geniş endikasyonları ile total çözüm sunar.


ULTRAcel® HIFU Tedavisi İle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

ULTRAcel®, HIFU ses dalgaları kullanarak cilt altı dokularda kolajen üretimini tetikleyen, bu sayede deride sıkılaşma ve gerilme yaratan bir tedavi tekniğidir. Enerji olarak ultrason yani kulağımızın duyamayacağı kadar yüksek bir ses enerjisi kullanır.

HI-FU (Odaklanmış, yüksek yoğunluklu ses dalgası) deri altında istenilen derinlikte etki sağlayan ultrasound sistemidir. Bu enerji deri altı dokuyu yüksek ısılara ulaştırarak kontrollü bir şekilde, nokta şeklinde yanık alanları oluşturmaktadır. Deri yüzeyinde hiç bir etki yapmadan, doğrudan istenilen derinlikteki hedeflere nokta atışı yapmaktadır. Bu şekilde uyarılmış kollagen üretimi ile ortalama 3-6 ay içinde sıkılaşmış ve kendini yenilemiş bir cilt sağlamaktadır.

Ultrason Nedir?

Ultrason 18 KHz'den daha yüksek olan dalgaboyudur. Ultrason su içinden iletilir ve tıp alanında Ultrason Tanılama ve Ultrason Terapi Sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

HIFU Nedir?

Yüksek Yoğunlu Fokuslu Ultrason - (High Intensity Focused Ultrasound)

Fokal nokta (Fokus) ile termal etkisi olan non-invasiv bir tedavidir. Cilt dokusu içerisine transduserler aracılığıyla elde edilen ultrason verilir. Tıp alanında Karaciğer kanseri, Uterin kanseri ve Göğüs kanseri HIFU teknolojisi ile başarıyla tedavi edilebilmektedir.


ULTRACEL HIFU (Ameliyatsız yüz germe)

ULTRAcel FUS(Hifu)(Fokuslu ultrason) teknolojisi iki tip kartuş kullanarak Yağ ve SMAS (yüzeyel Kas APonevrotik Sistem)'in katmanlarında yüksek yoğunluklu ultrason yayar: 3.0mm ve 4.5mm derinliklerine odaklanır ve her ikiside 7MHz Frekansı kullanır.

ULTRAcel HIFU (Fokuslu Ultrason Mekanizması)

Ultracel Resim 4

1.Işınlama

FUS (fokuslu Ultrason, Hifu) enerji 3.0mm ve 4.5mm derinlikte birkaç adımda.


Ultracel Resim 5

2.Koagülasyon

FUS (fokuslu Ultrason, Hifu) enerji 3.0mm ve 4.5mm derinlikte birkaç adımda.


Ultracel Resim 6

3.Rejenerasyon

Yeni oluşan kollajen ve elastinler sayesinde, germe etkisi ve cilt rejenerasyonu sağlanır.


ULTRAcel Fraksiyonel Altın İğneli (İntracel®) Radyofrekans ile Gençleşme

Radyofrekans tıpta çok uzun yıllardır kullanılan bir tedavi tekniğidir. Cerrahi uygulamalardan cilt gençleştirmeye kadar yaygın alanda farklı tekniklerle kullanılıyor. Son 14 yıldır özellikle estetik uygulamalarda kullanımı yoğunlaşmıştır. Özellikle fraksiyonel uygulamaların devreye girmesi ile tedavi ile oluşabilen riskler azaltılırken elde edilen iyileşme arttırılmıştır.

FRM Fraksiyonel Radyofrekans mikroiğneleme sistemi, mikroiğnelerle cildi penetre ederek cilde hasar vermeden dermis'i hedef alır.

Ultracel Resim 6

1.SRR Superfisyal

SRR= Superficial RF Rejuvenation - Yüzeyel RF Gençleştirme

Epidermis'in gençleştirilmesi ve Rejenerasyonu için olan yöntemdir.


Ultracel Resim 7

2.FRM Monopolar

ERS (Energy Reward System) ile empedans ölçüm sistemi bipolar moduna göre daha geniş bir alan hedef alınır.


Ultracel Resim 8

3.FRM Bipolar

Bipolar moduyla hedef alana Radyofrekans enerji yoğunlaştırılır.


ULTRAcel Fraksiyonel Altın Mikroiğneler

Ultracel Resim 9
Ultracel Resim 9

İğneli FRM u Uç

Ultracel Resim 9

İğnesiz Sublatif SRR Uç

Ultracel Resim 9

ULTRAcel GRİD FRAKSİYONEL RADYOFREKANS SİSTEMİ ile Gençleşme

GFR modu epidermis'te termal bir grid / ağ oluşturur ve RF(Radyofrekans) emisyonu sırasında yüzeyel dermis'te homojen bir ısı oluşturur.

Sistem gelişmiş uçlar kullanarak radyofrekans sağlayan bir GFR(Grid Fraksiyonel Radyofrekans) 6 MHz'lik jeneratör içerir. GFR(Grid Fraksiyonel Radyofrekans) uç sadece temas ettiği yüzeye enerjisini odaklar. GFR(Grid Fraksiyonel Radyofrekans) ucuyla oluşan ısı epidermis'te termal bir grid oluşturarak yüzeyel dermis'te homojen bir ısı oluşturur. Tüm uygulama esnasında vücudun direncini takip eden gerçek zamanlı otomatik empedans ayar sistemi çalışır. Bu sayede enerji seviyesi regüle edilir.


Mevcut Kartuşlar

Ultracel Resim 10

15 x 15mm

Ultracel Resim 11

7 x 7mm

Ultracel Resim 12

3.0mm a 7MHz

Ultracel Resim 13

4.5mm a 7MHz

Ultracel Resim 13

İğneli FRM Uç

Ultracel Resim 14

İğnesiz SRR Uç

Mevcut Kartuşlar Özellikler

Geniş Uç Küçük Uç
Uç Tipi Ultracel Resim 15 Ultracel Resim 16
Tedavi Alanı 15 x 15 mm 7 x 7 mm
Uygulama Tam Yüz Vücut Üst gözkapağı dudak, el
Özellikler

IntraGenTM çok yüzeysel, çok dar, çok geniş veya çok derinlemesine olan alanlarda çeşitli tedaviler sunmaktadır. Her bir IntraGenTM Uç aparatı sterildir

IntraGenTM uç seti RF kartı ve uç içermektedir. Her set en üst düzeyde performans alınması için en üst düzeyde optimize edilmiş parametreden oluşmaktadır.


3mm 4.5mm
Uç Tipi Ultracel Resim 16 Ultracel Resim 17
Tedavi Alanı 17 - 25 mm 17 - 25 mm
Aralık 1 - 2.5 mm 1 - 2.5 mm
Enerji 3 J/cm2 3 J/cm2
Özellikler

UltracelTM HIFU daha derinde olan alanların tedavisinde kullanılmaktadır.

Her bir ULTRAcelTM HIFU Kartuşları 30,000 atış yapar. Yatırım dönüşü tamamlanana kadar ekstra kartuş alımı olmaz.

ULTRAcelTM HIFU Kartuşları en üst düzeyde performans alınması için en üst düzeyde optimize edilmiş parametrelerden oluşmaktadır.

Kartuşların atış kalitesini kullanım süreleri boyunca muhafaza etmek amacıyla kullanılan özel bir sıvısı vardır. Bu sıvı belirli bir atış sayısı sonunda kartuşlara tekrar doldurulur.


İğneli FRM Uç İğnesiz SRR Uç
Uç Tipi Ultracel Resim 16 Ultracel Resim 17
Tedavi Alanı 1 cm2 1 cm2
Aralık 1 - 2.5 mm 1 - 2.5 mm
İğne Sayısı 7 x7 7 x7
Özellikler

UltracelTM HIFU daha derinde olan alanların tedavisinde kullanılmaktadır.

Her bir ULTRAcelTM HIFU Kartuşları 30,000 atış yapar. Yatırım dönüşü tamamlanana kadar ekstra kartuş alımı olmaz.

ULTRAcelTM HIFU Kartuşları en üst düzeyde performans alınması için en üst düzeyde optimize edilmiş parametrelerden oluşmaktadır.

Kartuşların atış kalitesini kullanım süreleri boyunca muhafaza etmek amacıyla kullanılan özel bir sıvısı vardır. Bu sıvı belirli bir atış sayısı sonunda kartuşlara tekrar doldurulur.


Teknik Özellikler

Teknik Özellikler – Hifu

Frekans 7MHz
Maksimum Çıkış Gücü 3J
Emisyon Süresi 10 ~ 100ms(10ms kademe)/ 30Watt
Kartuş B,C kartuş
Aralık 1.1~2.5 mm (0.1 / 0.5 mm kademe)
Atış Uzunluğu 17, 21, 25mm

Teknik Özellikler - Orijinal Altın İğne Tedavisi (FRM)

Bipolar ve Monopolar Radyofrekans 6MHz RF
Maksimum Çıkış Gücü Maks. 60Watt
Derinlik Kontrol 0.5mm, 0.8mm, 1.5mm, 2.0mm
Emisyon Süresi 40ms ~ 2000ms (10ms kademe)
Aralık 1.1~2.5 mm (0.1 / 0.5 mm kademe)
Uç Tipi 49 İnvaziv İğne Uç, 49 SRR(non- invaziv) Uç

Teknik Özellikler - Grid Fraksiyonel RF -GFR

Monopolar Radyo Frekans 6MHz RF
Maksimum Çıkış Gücü 200 Watt
Emisyon Süresi 0~2s (0.01 kademe)
Emisyon Süresi 40ms ~ 2000ms (10ms kademe)
Uç Tipi 15*15mm, 7*7mm

Medya ve Etkinlikler


Ultracel (Fokuslu Ultrason + İğneli RF + Grid Fraksiyonel RF)


Sık Sorulan Sorular

Ultracel tarafından üretilen ses dalgaları deri yüzeyine zarar vermeden, derinin alt katmanları, deri altı yağ ve SMAS olarak isimlendirilen zarsı kas katmanında odaksal olarak yoğunlaştırılır ve ısı hasarı elde edilir.

Bu tedavideki mekanizmayı bir başka anlatım şekli de güneşe tutulan beyaz kağıt yanmaz iken önüne konulan büyüteç ile güneş enerjisinin kağıdı yakabilecek şekilde odaklanmasında oluşan etkiye benzer bir durum elde edilir.

Oluşan ısı hasarı ile SMAS ta gerginleşme, yağ dokuda inceltici etki ve deride yeniden yapılanan kollajen katmanı ile daha gergin bir deri elde edilir.

Yüzde deri gevşemesi olan çene hattı, çene altı boyun bölgesinde sarkma varsa, yine kaşlarda düşme oluştuysa alın ve göz çevresine uygulanır.

Boyun ve dekolte bölgesine de uygulanır.

Derinin 4.5 ve 3 mm altında odaksal yoğunlaştırılmış ultrason etkisi ile cilt altı dokuları ısıtır ve deri altında toparlanma ve yeni kollajen doku oluşturmayı hedefler. Uygulama sırasında deri yüzeyi etkilenmez (sadece geçici bir kızarıklık oluşur). Bu nedenle günlük hayatı etkilemez. İşlem sonrası bir gün güneşlenmeme yeterlidir.

 • Yüz hacmini küçültme, (Yanak dolgunluğunu azaltma, kare yüzden oval yüze geçiş için uygulanabiliyor.)
 • Yüz V hattında bozulma olan vakalar,
 • Çene bölgesinde gevşeme sarkma olan vakalar,
 • Çene altı, gıdı bölgesinde gevşeklik sarkma,
 • Yanaklardakisarkmayıdüzeltme,
 • Üst göz kapağında sarkma kaş düşüklüğü olan vakalar,
 • Burun dudak (Nasolabial katlantı) katlantısını düzeltme,
 • Gözaltıtorbalanmaları,
 • Göz evresi kırışıklıklar,
 • Boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklık ve sarkma tedavilerinde kullanılır.

Ultracel otuz yaş üzeri erkek ve kadınlar için önerilen bir tedavi tekniğidir.

Ultracel uygulaması sonrası hemen bir değişiklik başlasa da nihai değişiklikler 90 gün içerisinde belirecektir. Kaş kaldırma amaçlı yapılan uygulamalarda uygulamadan hemen sonra başlayan düzelme göz çevresindeki gevşek, sarkık derinin daha gergin hal almasına da olumlu etki eder.

Genellikle derin dokuda çok hafif bir ağrı duyulabilir. Herhangi bir uyuşturma yapılmadan uygulanır.

Ultrason enerjisi gerek tanı gerekse tedavi amacıyla yaklaşık 40 yıldır kullanılan bir yöntemdir. Bu süreç içerisinde dokularda olumsuz bir değişikliğe yol açmamış güvenilir bir tedavi yöntemidir.

ULTRAcel HIFU Tedavisi tek seanstan oluşur. Gerekli görülmesi durumunda rötüş seansı uygulanabilir.

Lazer teknolojisi veya radyofrekansta fraksiyonel uygulamada esas derinin tamamını değil % 20-25 gibi bir alanı küçük alanlar şeklinde tedavi ederek derinin daha hızlı iyileşmesini sağlamaktır. Fraksiyonel uygulamalar aynı zamanda tedaviye bağlı oluşabilecek yan etkileri azaltmayı hedefler.

Evet var. Deri yüzey dokuları hiç etkilemediği için işlemden sonra lazer peelinglerde oldu gibi güneşten uzun süre korunmak gerektirmez. Lekelenme riski yoktur. Yaz aylarında da uygulanabilir.

Altın iğne ilk olarak İntracell isimli cihaz için geliştirilmiş radyofrekans enerjisini sadece iğne ucundan verecek şekilde dizayn edilmiş iğne şeklinde elektrotları olan özel başlığa verilen isimdir. Bu başlık sayesinde deri içinde istene derinlikte enerji verilirken deri yüzeyi ve diğer alanlar enerjiden korunur. Bu sayede hedef alanda düzelme elde edilirken diğer alanlarda olumsuzluklar engellenmiş olur.

 • Cilt gençleştirme,
 • Kırışıklık tedavisi,
 • Gözenek sıkılaştırma,
 • Akne izleri,
 • Ameliyat izleri,
 • Atrofik skarlar, (Çöküntülü yara izleri)
 • Boyun sarkması,
 • Ciltteki yüzeysel lekelerin tedavisinde kullanılır.
 • Seans Sayısı: 3- 4 Seans
 • Seans Aralığı: 4-6 Hafta
 • Anestezi: Krem anestezi, bazı sorunlarda blok anestezi yapılabilir.
Grid fraksiyonel radyo frekans enerjisi RF yayılımı esnasında cilt yüzeyinden başlayarak derinlere termal bir kafes / ağ şekli oluşturur. Cildin üst tabakalarında eşit dağılımlı bir termal bölge oluşturur. Tek pals atışta cilt yüzeyi Multi pals atış teknolojisiyle daha derin tabakaları etkiler. Ağ şeklinde oluşturduğu termal bölge cilt yüzeyinde etkili germe ve yapılandırma sağlar.
ULTRAcel® GFR™ özellikle nazolabial sarkıkları, çene hattı, yanak, alın, alt ve üst göz kapakları ve çevresi, boyun, dekolte bölgesi, geniş gözenekler ve eller için idealdir.
Derinin altına odaklı ve ağ şeklinde RF iletilerek cilt altı dokuları ısıtılır ve deri altında toparlanma, yeni elastin ve kollajen doku oluşturmayı hedefler. Uygulama sırasında deri yüzeyi sadece geçici olarak kızarır. Bu nedenle günlük hayatı etkilemez. İşlem sonrası bir gün güneşlenmeme yeterlidir.
 • Cilt germe ve yapılandırma
 • Yüz V hattında bozulma
 • Çene bölgesinde gevşeme sarkma
 • Çene altı, gıdı bölgesinde gevşeklik sarkma
 • Yanaklardakisarkmayıdüzeltme
 • Alt ve üst göz kapağında düşüklük ve gevşeklik
 • Burun dudak hattını düzeltme
 • Gözaltıtorbaları
 • Göz çevresi kırışıklıklar
 • Boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklık ve sarkma
 • Ellerin gençleştirilmesinde kullanılır.
ULTRAcel® GFR™ otuz yaş üzeri erkek ve kadınlar için önerilen bir tedavi tekniğidir.
ULTRAcel® GFR™ uygulaması sonrası hemen bir değişiklik başlasa nihai değişiklikler 90 gün içerisinde belirecektir. Ayrıca her seans sonrası artan bir sonuç görülmeye başlanır.
Genellikle cilt yüzeyinde hafif bir sıcaklık hissedilebilir. Yoğun ve yüksek enerjili bir uygulama yapılması durumunda cilt yüzeyine sürülen topikal anestezi bir kremle rahatlıkla uygulanır.
ULTRAcel® GFR™ özel olarak geliştirilmiş gerçek zamanlı bioempedans ayar teknolojisi ile cildin direncini sürekli olarak takip eder, bu sayede özel Multi-Pulse atış teknolojisi ile verilen enerjiyi regüle eder. Bu özellikleri sayesinde cilt yüzeyi korunur ve cilt dokusunda olumsuz bir değişikliğe yol açmayan güvenilir bir uygulamadır.
ULTRAcel® GFR™ tedavisi uygulama türüne göre 3 ile 6 seanstan oluşur. Hastanın kendisine iyi bakması durumunda sonuçlar yıllar boyunca kendisini muhafaza eder.