Selülit Tedavisi


Tedaviler Banner

Selülit Tedavisi

Güzel ve biçimli bir vücut şekline sahip olmak çoğu kadının ortak arzusudur. Selülit veya portakal kabuğu görüntüsü arzu edilmeyen ve kadınların sıkça karşılaştığı bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Genetik özelliklerin dışında vücudumuzu aktif yaşam ve spor, doğru diyet ve düzgün yaşamla desteklememiz gerekirken gittikçe zorlaşan yaşam ve çalışma koşulları yaşam biçimimizi, genel sağlığımızı ve vücudumuzun genel görüntüsünü olumsuz yönde etkilemektedir. Yıllar boyunca alınıp verilen kilolar, yetersiz spor, gebelik, hormonal değişiklikler ve bazı hastalıklar vücudumuzun bozulmasına neden olmaktadır. Dolaşım bozukluğu ve toksinlerin vücuttan atılamaması da üstüne eklenince selülit problemi ortaya çıkıyor. Hoş olmayan görüntüsünün dışında bazı hastalarda ağrıya da sebep olabilir. Günümüzde selülit estetik ve sağlık açısından kadınların önemli bir sorunu haline gelmiştir.

Selülitten kurtulmak için tedavi ve teknoloji seçeneklerinin çoğalması sayesinde portakal kabuğu görüntüsünü gidermek ve alınan sonuçları korumak artık daha kolay. Sonuçların korunması noktasında hastaların etkin rol alması çok önemlidir; düzenli spor ve aktif yaşam, dengeli beslenme ve sağlıklı bir yaşam biçimi ile bütünleştirildiğinde sonuçlar uzun süreli olmaktan kalıcı bir hale dönüşmektedir.

Beautyform Medikal Selülit Tedavi Çözümü

Cerrahisiz Selülit Tedavi yöntemlerine baktığımız zaman HIFU ve Elektromanyetik enerjisi kullanan teknolojilerin revaçta olduğunu görüyoruz. Cerrahi çözümümüz Lazer Liposuction tekniği ile Selülitli bölge düzeltilerek cilt germenin de yapılması sebebiyle çok önemli bir alternatiftir.

Beautyform Medikal Selülit Tedavi ihtiyaçlarını karşılamak üzere Vücut HIFU, Elektromanyetik Enerjisi ve Lazer Liposuction ile farklı teknolojik çözümler sağlamaktadır.

Cerrahisiz Çözümlerimiz:

Cerrahisiz müdahaleler için Selülit Tedavisi vadeden teknolojilerimiz arasında yoğun enerji gücü kullanan Vücut HIFU ve Elektromanyetik Enerjisi vardır. Bu teknolojiler uygulanan bölgelerdeki selülitli dokunun ve fibrotik yapının parçalanmasını sağlar, cildin elastikiyet ve kolajen doku yapısını ciddi oranda artırarak sıkılaştırır ve gerer.

Beautyform Medikal olarak sunduğumuz selülit tedavi çözümleri, güvenli, sonuç odaklı ve neredeyse yan etkisiz olan tedavilerle azami sonuç verir.

Sıkça, Cerrahi mi? Cerrahisiz mi? gibi sorularla karşılaşmaktayız. Uluslararası kabul edilmiş bilimsel çalışmalar sonucunda rahatlıkla şunu ifade etmek isteriz; önemli olan hangi teknolojiden veya yöntemden ziyade hastanın ihtiyacına göre doğru yöntem ve teknolojinin seçilmesidir. Unutulmaması gerekir ki yoğun ve ileri derecede selülit dokusunun olduğu durumlarda en etkili yöntem hala cerrahi yöntemlerdir. Hangi amaca yönelik aldığınızı ( selülit tedavisi, işletim maliyeti v.s.) belirledikten sonra size en uygun çözüm Beautyform Medikal tarafından sunulacaktır.

Tedavi Edilebilir Alanlar Nelerdir?

Teorik olarak vücuttaki selülitli her bölge tedavi edilebilir. En sık tedavi edilen bölgeler;

  • Üst kollar
  • Kalça
  • Basen
  • Üst Bacak
  • Baldırlar
  • Diz içi
  • Bilekiçi

Seans Sayısı ve Aralıkları

Kullanılan teknoloji seçeneklerine göre büyük farklılıklar gösterir.

Selülit Tedavi Sonuçlar

Selülit tedavisinde sonuçlar kişiye uygun ve doğru teknolojilerin ve yöntemlerin seçilmesi durumunda ortaya daha düzgün, portakal kabuğu görüntüsünden arınmış ve gerilmiş bir cilt meydana çıkar. Müşteri memnuniyeti yüksek olacaktır.