Plazma Enerji


Teknolojiler Banner

Plazma Enerjisi Nedir ?

“Plazma” elektronların bir iyonize gazı oluşturmak üzere atomlardan ayrıldığı maddenin 4'üncü boyutudur. Plazma akışları doku oluşumunu stimüle ederek yeni kolajen ve elastin lifleri oluşturur. Güneş hasarlı ciltleri düzeltir, kırışıklıkları hafifletir ve cilt yüzeyini düzgünleştirir.

Plazma Enerjisinin kullanılan farklı alanlar vardır :

Ameliyatsız Cilt Uygulamalar için Plazma Enerjisi

Plazma enerjisi son yıllarda özellikle ameliyatsız göz kapakları uygulaması olarak popüler olan bir teknolojidir. Plazma enerjisi geniş kullanım alanına sahip pratik teknolojiden oluşur. Dermatolojik koter cihazı gibi kullanılır. Koter cihazlarına kıyasla daha kontrolü ve sınırlı bir alanda plazma enerjisini dağıtır, dolayısıyla çevre doku üzerinde termal etkisi sınırlıdır ve daha kontrollüdür. Dermatolojik, Plastik Cerrahi, KBB ve Jinekoloji dallarında efektif çözümler sağlamaktadır.

Cerrahi özellikli Plazma Enerjisi

Son yıllarda Plazma enerjisi cerrahi işlemlerde yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. Cilt uygulamaları için kullanılan cihazlardan farklı olarak bu sistemler helyum veya argon gazı aracılığıyla yoğun ve güçlü plazma enerjisi üretirler. Her türlü cerrahi kesme ve koagülasyon işlemi gerçekleştirirler. Çok kontrollü oldukları için cerrahi koterlere göre çevre dokuya çok daha az hasar verirler.


Benzer CİHAZLAR (0)