Pixel CO2
Pixel CO2 Logo

Pixel CO2 Lazer | Karbondioksit Fraksiyonel Lazer ile Dermatoloji, Jinekoloji, KBB ve cerrahi işlemler yapılır. RF tüp teknolojisi sayesinde mükemmel stabil ve uzun kullanım ömrü sağlayan Pixel CO2 Lazer patentli Pixel teknolojisi ile etkili sonuçlar almaktadır.

Tedavi Alanları

 • Cilt Sıkılaştırma ve Germe
 • Cilt Gençleştirme
 • Skar ve Akne Tedavileri

Genel Bakış


Kusursuzluğun Gücü

Alma Pixel CO2 yüksek güçlü bir lazer platformudur. Medikal estetik alanında kusursuz ve kesin uygulamalar, sonuçlar ve inovasyon sağlar. Önemli ölçüde azaltılmış riskler ve geliştirilmiş klinik sonuçları olan minimal invaziv bir teknolojidir ve çeşitli estetik sorunlarla ilgili son derece etkili çözüm sunar.

Pixel CO2 değişen seviyelerde ablasyon ve termal etkiye imkan verir, karbonizasyon oluşturmadan ablasyon, vaporizasyon, insizyon, eksizyon elde eder ve yumuşak dokuların koagülasyonunu sağlar. Katman katman ablasyon ve değişken derinlik penetrasyonu ile, cihaz yüksek derecede hassasiyet ve kontrol sunarak, tedavi verimliliği maksimize ve doku hasarını en aza indirir. CO2 lazer tedavisiyle etkin topikal bileşenleri trans-epidermal dağıtan Alma’nın IMPACTTM modülü ile kombine etmek tedavi sonuçlarını artırır.

Tedaviler

Pixel CO2 aşağıda belirtilen endikasyonlar için komple ve minimal invaziv çözümler sağlar:

 • Cilt Yenileme
 • Skarlar ve Akne Skarları
 • Cilt Çatlakları
 • Cildin Yeniden Yapılandırılması
 • Cilt Beyazlatma
 • Melazma

Faydaları:

 • Sonuçlar - yüksek tedavi hassasiyeti ve kontrolüyle
 • Güvenlik – önemli ölçüde azaltılmış yan etki riskleri
 • Hız – hızlı tedavi süreleri
 • Geleneksel CO2 lazerlerden daha kısa iyileşme süreçleri
 • Çok Yönlülük – geniş el aksesuar ve tedavi parametre seçenekleri

Teknoloji:

Pixel CO2 Resim 1

Pixel CO2 sistemi değişik cilt yenileme uygulamaları için gelişmiş bigisayarlı hassasiyet özellikleri barındıran CO2 lazer teknolojisidir. CO2 lazer ile yayılan ışık enerjisi kullanarak, Pixel CO2 lazer 10.6 μm termal mikrokanallar boyunca dermis derinliklerine cilde nüfuz eder, hedeflenen ablatif ve termal etkileri yaratılırken çevreleyen dokuyu sağlam tutar. Lazer enerjisi hedef dokuya holografik lens içerisinden ışını 7, 49 veya 81'li mikroskopik ışınlara pikselleştirerek çeşitli ablasyon şekillerinde ulaştırır. Bu piksel büyüklüğündeki yaralanma sütunları yara iyileşme sürecini tetiklereyerek kollajen'i güçlendirir ve neo kollajenez'i stimüle ederek hedef dokuyu tamamen gençleştirir.


Mükemmel Kontrol ile Kesme ve Koagülasyon Özelliği:

CO2 lazerlerin penetrasyon ve lateral termal etkinin sınırlı derinliğine bağlı olarak medikal estetik uygulamalarındaki çok yönlülüğü ve güvenilirliği iyi bilinmektedir.

Hassas alanların tedavisi için bu faydaları kullanarak, Pixel CO2 kesme ve koagülasyon özelliklerini tek bir ayar içinde kombine eder. Bu iki özellik sinerjik olarak çalışırarak, hekimlerin uygulamalar sırasında değişik aksesuarlara gerek kalmadan her iki etkiyi kullanmalarına olanak sağlar.

“Cut” (ablasyon) modunda, pals yüksek pik gücü yayarak, dokunun epidermis-dermis birleşiminde anında ablasyona neden olur. “Koagülasyon” (termal) modunda, epidermis-dermis birleşeminin ötesine ısı yayarak doku ve kan damarlarının büzülmesine neden olur.

Çift etkili modu (cut & coagulate) hekimlerin daha kısa tedavi uygulama süresinde en ideal sonuçları minimal kanama ve kısa iyileşme süreci ile sağlar.

IMPACTTM Teknolojisi:

CO2 Lazer değişik endikayonlar için son derece etkili tedavi sağlarken, aktif topikal içeriklerle kullanılan IMPACTTM teknolojisi ile kombine edilmesi hem sonuçları artırır ve korur.

Alma’nın IMPACT modülü cilt bariyeri sıkıntısına çözüm sunan ve aktif topikal içerikleri epidermal - dermal birleşiminin ötesine taşıyabilen devrimci bir teknoloji kullanır. Cilt Fraksiyonel CO2 teknolojisi ile perfore edildikten sonra, IMPACTTM modülü akustik dalgalar ve hava basıncı yayarak mikro- kanallar içerisinden aktif topikal içerikleri gönderir. Akustik titreşimler mikro-kanallar içinde bir itme ve çekme etkisi oluşturarak hücre içi sıvı birikiminin serbest bırakılmasını sağlar, bu sayede aktif topikal içeriklerin hedeflenen doku derinliğine ulaşmaları sağlanır. IMPACTTM teknolojisi kullanımı sonrasında gerçekleştirilen histolojisi cildin daha derin katmanlarına ilerleyen aktif içerik etkisini kanıtlamaktadır.

Fraksiyonel ablasyon ve IMPACT teknolojilerinin sinerjisi maksimum cilt onarımı ve estetik geliştirme sağlayan kombine bir çözümdür.

Akıllı ve Kullanıcı Dostu Arayüz:

Pixel CO2 akıllı, kullanıcı dostu özellikleri ve hızlı kurulum yetenekleri ile tasarlanmıştır. Bir dokunmatik LCD ekran adım adım çalıştırma talimatlarını sağlar ve her bir tedavi hedefi için doğru aksesuar ve tarama şekillerini gösterir. Sistem spesifik endikasyonlar için ((ablatif veya fraksiyonal ablatif) ) önceden ayarlanmış kullanım ve lazer parametreleri ve kullanıcıların özel parametre ve şekiller ayarlamasına olanak verir. Özel ayarlar ileride kullanılmak amacıyla kaydedilebilir.


Aksesuar Uç ve Lazer Taşıyıcı Sistemler

Pixel CO2 geniş bir yelpazede el aparatları ve scannerleri aracılığıyla çoklu tedavi uygulamalarını sunan tek CO2 lazer sistemidir.

Pixel CO2 Resim 2

iPixel CO2 Roller:

Pixel roller, üzerinde bulunan teker'in hareketiyle 70 Watt'lık lazer atışı tetikleyen ve 7x1 laser ablasyon şekliyle çalışan özel bir manuel aplikatör'dür. Her geçiş istikrarlı, doğru şekilde bir milimetre aralıklı ve 7 Piksel'den oluşan tek sıralı atış gerçekleştirir. Bu 7 piksellik konfigürasyon tedavi süresini hızlandırır. Daha derinlere ulaşmak için lazer gücünü daha ufak alana odaklar ve önemmli ölçüde geliştirilmiş sonuçlar için yüksek güçlü ablasyon olanağı sunar. Diğer fraksiyonel uçlara kıyasla (7x7 veya 9x9) her bir pikselde 10 kat daha fazla enerji kullanabilir.


Pixel CO2 Resim 3

LITESCAN:

LiteScan sektörün en gelişmiş lazer tarayıcısı olup, çoklu tarama şekilleri ve boyutları ile karbonizasyonsuz fraksiyonel ablasyon ve vaporizasyon sağlar. Otomatik olarak her endikasyon için lazer ışın parametrelerini ayarlayarak uygulama verimliliğini optimize eder. LiteScan ayrıca, lazer bekleme süresini, tedavi alanındaki her noktada farklı desen şekileri ve güç yoğunluğunun tam kontrollerini sunarak, hasta sonuç üzerinde hekim kontrollünü maksimize eder.


Pixel CO2 Resim 4

IMPACT:

IMPACT modülü, fraksiyonel ablatif co2 ile kombinasyon halinde, topik etkin içerikleri çoğu skar ve diğer zor cilt kusurlarının da oluştuğu epidermis'in ötesine ulaştırır. Başarılı trans epidermal dağıtımını sağlar, etkin içeriklerin rejeneratif özelliklerinin en etkin olacağı hedef doku derinliğine ulaştırır.


Pixel CO2 Resim 5

7x7 ve 9x9 Stamping Uçları:

Stamping uçlar gecikmeli hipopigmetasyon, skar oluşumu, post enflamatuar hiperpigmentasyon, enfeksiyon ve kalıcı eritem risklerini önemli ölçüde azaltır. Diğer standart CO2 lazerlere kıyasla hastalar daha kısa iyileşme sürelerinden faydalanırlar.


CVD: Continuous Variable Defocus ( Sürekli Değişken Defokus) Ucu

CO2 lazerde kullanılabilen ve çok yönlü olan CVD ucunu sadece Alma Laser sunmaktadır. CVD ucu lazer spot fokusunu 1mm-4mm arası değiştirebilir.

Pixel CO2 Resim 6

Cerrahi Uçlar:


50mm ve 100mm Fokal Cerrahi Uçlar.

50mm Fokal Cerrahi Uç spot büyüklüğü 0.125mm.

100mm Fokal Cerrahi Uç spot büyüklüğü 0.20mm .


Pixel CO2 Resim 7

RoboScan:

İkisi bir arada olan Endoskopik Mikro Manipülatör ve Scanner. Dünyada bir benzer örneği yoktur. Endoskop markasına göre adaptör verilir. Farklı endoskopik uygulamalar için endoskopik uçları vardır.


Pixel CO2 Resim 9

TruSpot:

Kolposkop uygulamaları için özel mikromanipülatör. Kolposkop markasına göre adaptör verilir. Litescan ile birleştirilerek fraksiyonel ve cerrahi uygulamalar yapılabilir.


Teknik Özellikler


Medya ve Etkinlikler