Permalip - Dudak Silikonu
Permalip - Dudak Silikonu Logo

PermaLip® Dudak implantı( dudak silikonu ) yumuşak, sağlam silikondan yapılmıştır ve son dört yıl içerisinde Amerika Birleşik Devletlerindeki Plastik Cerrahlar tarafından geliştirilmiştir. PermaLip® kapsamlı testlerden geçirilmiştir. FDA ve CE tarafından onaylanmıştır.

Kullanım Alanları

  • Dudak Silikonu
  • Dudak İmplantı
  • Dudak Protezi

Genel Bakış

Kozmetik Cerrahide ki gelişmeler silikon implantın( dudak silikonu ) kullanıldığı kalıcı çözümlerin geliştirilmesi sonucunu doğurmuştur.

PermaLip® Dudak implantı( dudak silikonu ) yumuşak, sağlam silikondan yapılmıştır ve son dört yıl içerisinde Amerika Birleşik Devletlerindeki Plastik Cerrahlar tarafından geliştirilmiştir. PermaLip® kapsamlı testlerden geçirilmiştir. FDA ve CE tarafından onaylanmıştır.

PermaLip® Dudak implantı ( dudak silikonu ) tekrarlanan uygulamalar gerektirmeyen, uygulanan bir tek güvenli işlem ile dudakları genişleten, dolgunlaştıran devrimsel bir yöntemdir. Mevcut diğer implantların aksine, PermaLip® bozulmaz, çatlamaz, kopmaz veya çevresindeki dokuların içine doğru büyüme göstermez, ne sertleşir ne de aşınır veya küçülür.

PermaLip® uygulaması bir saatten az bir zamanda gerçekleştirilir ve gözle görülen bir morluk, yara-bere bırakmaz ve eğer talep edilirse bütünüyle iptal edilebilir veya ayarlanabilirdir.

Lokal anestezi altında dudak kenarlarına küçük kesikler uygulanır ve implant içerisine yerleştirilir.

Silikon-bazlı kalıcı dudak implantı kullanarak hastalar için daha dolgun dudaklar yaratıyoruz, üstelik dudak ve ağızın doğal şeklini koruyarak....

% 100 saf silikon elastomer'den imal edilmiştir. Pürüzsüz, porozsuz silikon yüzey yapısı vardır. Diğer dudak dolgunlaştırıcı materyellerinde olan negatif yan etkiler PermaLip® (dudak silikonu)'te yoktur. PermaLip® dudak silikonu) uygulanan hastalardan alınan görüşler son derece pozitiftir.

Plastik ve Estetik Cerrahi işlemleri arasında en zorlu olanlarından biri dudak büyütme ve doku çoğaltmasıdır. Hem geçici hem de kalıcı geçmiş metodler incelendiğinde, hasta ve doktorlar için hayal kırıklığı yaratan sonuçlarla karşı karşıya kalınabiliyordu.

Surgisil firması size dudak büyütmesi için kalıcı ve güvenli bir çözüm olan PermaLip® implantı sunmaktan mutluluk duyar. PermaLip® implant(dudak silikonu) patentli olup, FDA ve Medikal CE onaylıdır. Yüz bölgesinde doku büyütmesi için tasarlanmış bu tıbbi ürün, hasta emniyeti ve memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için kapsamlı testlere tabi tutulmuştur.

Sınıflandırma

Perioral bölgenin (ağız çevresi) çeşitli sunumlarındaki - özellikle de düşey dudak (labral) yüksekliği ile dudağın pembe kısmı arasındaki ilişki ile ilgili - kabul edilmiş bir sistemin eksikliği perioral bölgenin estetik açıdan yönetilmesinde zorlukla sonuçlanmıştır.

Perioral bölge için normal çene kemiği yüksekliği olan hastalarda ki labral yüksekliğinin ve dudak gelişmeme durumunun değişken parametrelerine dayanan bir sınıflandırma sistemi sunuyoruz. Yeni bir sınıflandırma sistemi ile bağlantılı olarak yeni bir terminoloji sunuyoruz. Son olarak, bu sınıflandırma sistemine dayanan bir tedavi işlem süreci sunulacaktır.

Giriş

Geçmişte, başarılı yüz gençleştirme işlemleri perioral bölge yaşlanmasının belli taraflarını ihmal etmiştir. Çok sayıda teknik ve yaygın çabalar perioral (ağız çevresi) kırışıklıkların azaltılmasına yönelik konularına odaklanırken, dudağın yaşlanmasıyla ilgili olan labral (düşey dudak) yüksekliğinin idare edilmesine daha az yoğunlaşma olmuştur.

Birçok cerrah, labral yükseklik ile dudak (dudağın pembe kısmı) dolgunluğu arasındaki ilişkinin öneminin kavranmamasından dolayı perioral bölgeye cerrahi olarak hitap etmekten kaçınır. Örneğin, dudak dolgunluğunun belirgin olarak eksikliğinin görüldüğü vakalar çoğunlukla üst dudağın içeriye doğru kıvrılmasına neden olan labral yüksekliğin sonucudur. Eğer bu durumdaki bir hastaya dudak büyütme tekniği uygulanacaksa, sonuç doğal olmayan dolgunlukla ve/veya uzunluğun vermiliyon sınırından yüksek olmasıyla tatmin etmeyen bir görüntü olacaktır. Bu yüzden, öngörülen özel, belirli cerrahi prosedürlere rehberlik etmesi için kullanılabilecek sınıflandırma sistemine sahip olunması kaçınılmazdır. Bu gibi prosedürler, dudak kaldırma (endonazal dudak kaldırma), dudak büyütme, cilt yenileme ve yumuşak doku dolgularını (örnek: V-Y İlerlemesi, W-Plasti ) kapsayabilir. Bu çalışma kağıdının amacı olarak, çene kemiği yüksekliğinin normal olduğunu varsaydık – örnek: hastanın kemik düzeltmeye ihtiyacının olmaması.

İlave olarak, bazı yeni terminolojileri de sunmak istiyoruz. Düşey (beyaz) dudağı yüzey anatomisine dayanarak "labrum" olarak tanımlıyoruz. "Dudağın" kendisi ise vermiliyon sınırının altında ancak dudağın ıslak kısmının üzerinde kalan bölümüdür.


Tanımlama

Perioral Dudak Sınıflandırma Sistemi (PLCS) aşağıda tanımlanan 6 hasta kategorisini karşılaştırmaktadır. Bu sınıflandırma sistemi normal çene kemiği yüksekliği olan hastalara dayanmaktadır.

Dudak Dolgunluğu Labral Yükseklik Çene Kemiği Yüksekliği Uygulama
Tür 0 Normal Normal Normal Büyütme
Tür 1 İnvolüsyonal Kayıp Normal Normal Büyütme
Tür 2 Normal Uzun Normal Dudak Kaldırma
Tür 3 İnvolüsyonal Kayıp Uzun Normal Kombinasyon
Tür 4 Doğuştan Kayıp Normal Normal Büyütme
Tür 5 Doğuştan Kayıp Uzun Normal Kombinasyon

Tür 0

Normal dudak dolgunluğu ve normal labral yükseklik. Bu; genç, diri perioral bölge görüntüsü olan tipik genç bir hastadır. Bu hasta cerraha daha dolgun dudaklara sahip olma arzusunu iletebilir. Bu gibi bir hastanın tedavisi (uygulaması) sadece dudak büyütmeyi içerir.

Permalip Tur 0

Tür I

Bu hasta dudaklarında involüsyonal kayıp veya bizim tabir ettiğimiz şekilde dudağın involüsyonal atrofi olma durumunu ve normal labral yüksekliği (diş kaydı 1-2 mm göstermektedir) sergilemektedir. Tipik Tür 1 hastası 30- 40 yaşlarında, kadındır ve dudaklarında henüz involüsyonal atrofi gelişmesi başlamıştır. Bu; dudaklarda ortaya çıkan çizgiler kadar dudakların dolgunluğundaki kayıplar ile kategorize edilmiştir. Tür 1 hastasının tedavisi (uygulaması) sadece dudak büyütmeyi içerir.

Permalip Tur 1

Tür II

Bu hasta normal dudak dolgunluğu, uzun düşey dudak yüksekliği (diş kaydı gösterilmemiştir) sergilemektedir. Bu hasta için öngörülen tedavi (uygulama); dudak kaldırma yöntemi ile üst dudak yüksekliğinin azaltılmasıdır.

Permalip Tur 2

Tür III

Bu hasta, dudağın involüsyonal atrofi olma durumuna ilave olarak labral yükseklikte fazlalık (diş kaydı gösterilmemiştir) sergilemektedir. Bu hastanın tedavisi (uygulaması) kombinasyon dudak prosedürünü ve dudağın yumuşak dokusunun büyütülmesini içermektedir. Bu prosedürlerin her ikisi de tek bir ameliyat ile gerçekleştirilebilir. Bu belirli hasta yukarıda belirtilen dudak ve labral prosedürlere ilave olarak lazer ile cilt yenileme, yüz gerdirme ve estetik burun ameliyatı geçirmiştir.

Permalip Tur 3

Tür IV

Bu hasta, bizim tabir ettiğimiz şekilde, doğuştan dudak hipoplazi durumu sergilemektedir. Bu, dudakların involüsyonal atrofi durumundan geniş kapsamlı vermiliyon/dudak dokusunun eksikliği ile ayrılmaktadır ancak vermiliyon dokusunda kırışık görüntüsünün olmaması durumu, dudakların involüsyonal atrofi durumunda tipik olarak görülür. Bu hastalar, asla dudak dolgunluklarının olmadığından şikâyet edeceklerdir. Bu hastalarda düşey dudak yüksekliği normaldir. Tedavi (uygulama) ilave kuru mukozanın düzeltilmesi, kuvvetlendirilmesi için mukozal ilerleme teknikleri ile başlayan ve ardından altı ay sonra dudaklardaki yumuşak doku büyütmesi ile devam eden iki aşamalı bir yaklaşımdan oluşmaktadır. Bu tip dudak hipoplazi vakası sadece üst dudak büyütülmesini içerir.

Permalip Tur 4

Tür V

Bu hasta doğuştan dudak hipoplazi durumu ve uzun labral yüksekliği (diş kaydı gösterilmemiştir) sergilemektedir. Bu idare edilmesi en karmaşık hasta türüdür ve çok dikkatli konsültasyon gerektirir. Cerrahi prosedür, dudak kaldırma prosedürüyle başlayan ve kuru mukozanın düzeltilmesi, kuvvetlendirilmesiyle birlikte aşamalı yaklaşımdan oluşmaktadır. Altı ay sonra, dudakların yumuşak dokularının büyütülmesi işlemi gerçekleştirebilir. Cerrahın bu kategorideki hastayı implant işlemini en uygun şekilde tasarlayabilmesi için ve hastayı anatomisinin kompleks yapısıyla ilgili eğitebilmesi açısından iyi tanıması önemlidir.

Permalip Tur 5


BENZER ÜRÜNLER (0)