NanoVi
NanoVi-Logo Logo

NanoVi® | yediğiniz, soluduğunuz, maruz kaldığınız ve oksidatif stresin neden olduğu günlük hücre hasarını onarmaya yardımcı olur.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, canlılığınızı artırmak ve yaşlanma sürecini yavaşlatmak mı istiyorsunuz?

Patentli NanoVi® teknolojisi, serbest radikallerin (reaktif oksijen türleri (ROT) veya ROS olarak da bilinir) neden olduğu hücre hasarını onarmak için vücudun ürettiği biyolojik sinyalin aynısını üretir.

NanoVi® cihazından gelen sinyal, vücudunuzun doğal olarak ürettiği sinyalleri tamamlar.

Sorun şu ki, serbest radikallerin neden olduğu tüm hasarı onarmak için vücudumuz gerekli sinyali yeterince yapamayınca, oksidatif stres birikir ve bu makas gittikçe açılır. Serbest radikaller ve oksidatif stres üstünlük sağladığında vücudumuz artan şekilde kaybeder.

Tedavi Alanları

 • Oksidatif Stres / Hücre Hasarı Onarımı
 • Protein Fonksiyonlarının Artırılması
 • Daha İyi Oksijen Kullanımı
 • Bağışıklık Sistemini Güçlendirme
 • Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Yaş Alma
 • Zindelik ve Canlılık
 • Spor Performasını Artırma ve Hızlı Toparlanma

NanoVi® teknolojisi nasıl çalışır?

NanoVi® cihazı, vücut tarafından doğal olarak üretilen ve hücresel aktivite için gerekli olan bir sinyali güçlendirir. Aşağıdaki 3D animasyon, NanoVi'nin "biyo-özdeş sinyalinin", hücresel aktivite için gerekli olan protein işlevlerini yeniden yüklemenin çok adımlı sürecine nasıl yardımcı olduğunu açıklıyor.


NANOVI®'NİN YARATTIĞI FARKI GÖRSELLEŞTİRMEK

Hücre hasarı doğaldır ve oluşacaktır. NanoVi® hücre hasarını önleyemez, ancak hasar meydana geldikten sonra hücrelerimize yardım etmek için tasarlanmıştır.

NanoVi®'nin hücre hasarını ve serbest radikalleri onarmaya nasıl yardımcı olduğunu açıklayan üç örnek. Her senaryoda, serbest radikaller veya “kötü ROS” kırmızı ile gösterilmiştir. "İyi ROS" sinyalleri yeşil renkle gösterilmiştir.

İlk senaryoda, kırmızı renkteki serbest radikallerin ("kötü ROS") bir hücreye saldırdığını ve proteinlere, mitokondriye, DNA'ya ve hücre zarına hücre hasarına neden olduğunu görüyoruz. Ayrıca vücudun onarımı tetiklemenin doğal yolu olan yeşil ROS sinyaline de dikkat edin. Bu “iyi” ROS sinyallerini yaydığında, “kötü” ROS saflarına katılırlar.

NanoVi Resim 1

Burada büyük miktarda serbest radikal hasarı gösteriyoruz ve tamamlayıcı antioksidanlardan çok az koruma olduğunu veya hiç koruma sağlamadığını varsayıyoruz. Bu resim, vücudun serbest radikal hasarından kurtulması için herhangi bir dış destek göstermemektedir.

İkinci senaryoda, daha iyi görünen veya daha sağlıklı bir hücre gösteriyoruz. Burada, kişinin öncelikle gıdalardaki antioksidanları takviye ederek bazı önleyici tedbirler aldığını varsayıyoruz. Yine de onarım için “iyi ROS” sinyali aynı kalır

NanoVi Resim 2

Üçüncü senaryoda, en iyi görünen hücreyi gösteriyoruz. Bu vücut antioksidanlardan yararlanıyor ve NanoVi™ sinyalini ekleyerek vücudun hücre hasarını ve serbest radikalleri onarma konusundaki doğal yeteneğini artırıyor.

NanoVi Resim 3

NanoVi® cihazları, iyi etkileri geliştirerek kötü reaktif oksijen türlerinin etkilerine karşı koymanıza yardımcı olur. NanoVi® yaklaşımının etkinliğini kanıtlayan bir belge kitaplığımız var.


NANOVI® VÜCUDUMUZUN ÜRETTİĞİ İLE BİYO-ÖZDEŞ OLAN BİR SİNYALİ NASIL OLUŞTURUR?

Basitçe cevabı, NanoVi'nin hücrelerimizdeki 'iyi' (heyecanlı) ROS ürünleri ile tam olarak aynı dalga boyuna sahip belirli bir elektromanyetik dalga oluşturmasıdır. Bu dalga boyunun hücresel onarımı başlatmada ne kadar önemli olduğunu çözen biz değildik. Bu çalışmalar, hücre biyologları, özellikle de REDOX sinyalini inceleyen bilim adamları tarafından yapıldı.

İnovasyonumuz, herhangi bir ROS üretmeden NanoVi® cihazının içinde kesin ve ölçülebilir sinyal üretmektir. Sinyal neme aktarılır (absorbe edilir) ve etki size nemlendirilmiş hava üzerinden iletilir. Her türlü reaktif oksijen türünün üretiminden kaçınmak NanoVi® teknolojisinin önemli bir yönüdür. Üniversite araştırması, NanoVi® teknolojisinin tam olarak doğru sinyali ürettiğini doğrulamaktadır.

NanoVi Pro™ Teknolojisini Anlamak

Oksidatif stres hasarının onarımını artırarak hücresel aktiviteyi iyileştirir. Daha iyi hücresel onarım şunların anahtarıdır:

 • İyileşme ve yenilenmeyi hızlandırmak
 • Enerji üretimini optimize etmek
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmek
 • Sağlıklı yaşlanmayı teşvik etmek
 • Birçok kronik hastalıkla mücadeleye yardım etmek

Oksidatif Yanıtı Tetikleyerek Oksidatif Stres Zararını Ortadan Kaldırmak

Oksijen metabolizması, hücrelerimizde devam eden gerekli bir süreçtir ve bilim adamları iki biyolojik süreç olan oksidatif stres ve oksidatif yanıtın serbest radikaller tarafından yaratıldığını göstermişlerdir. Oksidatif stres, hücresel bileşenlere hasar veren zararlı serbest radikallerin sonucunda oluşur. Bunun, artmış hücresel aktivite ve hücre yaşlanması üzerinde olumsuz etkisi vardır. Oksidatif yanıt serbest radikaller tarafından tetiklenir ve onların verdiği zarara karşı koyar. Bunun, hücresel aktivite üzerinde olumlu etkisi vardır ve hücre canlılığına yol açar.

Oksijen Metabolizması

Oksijen hücrede metabolize edildiğinde, mitokondri glikoz ve oksijeni enerjiye dönüştürür. Serbest radikaller veya reaktif oksijen türevleri (ROT) olarak da bilinen yüksek seviyede reaktif oksijen radikalleri aynı zamanda normal hücre metabolizmasının yan ürünleri olarak da oluşurlar.

Oksidatif Stres

Aşırı serbest radikaller, hücre proteinlerine ve zarlarına hasar veren diğer moleküllerle bağlanırlar. Mitokondrinin içindeki DNA molekülleri, hasara karşı özellikle duyarlıdırlar.

Oksidatif stres, serbest radikal olarak bilinen oksidanların normal seviyelerin üzerine çıktıklarında hücreye verdiği hasarın sonucunda oluşur. Oksidatif stres, kronik rahatsızlıklar ve kanser, diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar gibi yaşlanma sürecine de karışmaktadır. Bu oranların yükselişe geçmesi, oksidatif stresi artan bir sağlık sorunu haline getirmektedir. Şu anda, yaklaşık 135 milyon Amerikalının en azından bir kronik sağlık sorunu vardır. Bunun büyümesi, yani 2030’da Amerika’nın yarısının bir ya da daha fazla kronik rahatsızlık çekmesi beklenmektedir. (Kaynak: Çözüm için Birliktelik, 2004, Bir Johns Hopkins Üniversitesi ve Robert Wood Johnson Vakfı Projesi).

Oksidatif stresle ilişkilendirilen daha yaygın rahatsızlıkların bazıları aşağıdaki gibidir:

Alzheimer hastalığı Çölyak Hastalığı Yüksek Tansiyon Nörolojik Rahatsızlıklar
Dikkat Eksikliği Bozukluğu/ADHD Kronik Yorgunluk Sendromu Hipotiroid Parkinson Hastalığı
Damar Sertliği Diyabet Bağırsak İltihabı Solunum/Pulmoner rahatsızlığı
Astım Egzama İskemi Romatizmal Kireçlenme
Otizm Anfizem Kas Dejenerasyonu Uyku Apnesi
Oto bağışıklık rahatsızlığı Erektil Fonksiyon Bozukluğu Erkeklerde Kısırlık Felç
Kardiyovasküler hastalık Fibromiyalji Mitokondriyal Rahatsızlık Kulak Çınlaması
Kanser Reflü Rahatsızlığı Multipl Skleroz

Oksidatif Stresin Hücresel Aktivite üzerinde Olumsuz Etkileri

Biyolojik

 • Oksijen kullanımını azaltır
 • Hücre enerjisi üretimini azaltır
 • Besin kullanımını azaltır
 • Canlılığı azaltır

Sağlık

 • Kronik rahatsızlıklara yol açar
 • Mitokondriyal rahatsızlıklara sebep olur
 • Yaraların iyileşmesini yavaşlatır

Yaşlanma

 • Genel olarak yaşlanmaya sebep olur
 • Yaşla ilgili belli rahatsızlıklara sebep olur
 • Konsantrasyon & hafızayı etkiler

Spor

 • Odaklanmayı & dayanaklılığı kısıtlar
 • Toparlanmayı yavaşlatır
 • Bağışıklık sistemini zayıflatır

OKSİDATİF YANIT

Oksidatif yanıt, oksidatif strese karşı vücudun doğal savunmasıdır. Oksidatif stres tarafından yaratılmış olan hasarı tamir eder ve gelecekteki hasarlara karşı koruma sağlar. Oksidatif yanıt, hücrelerin bir tür uyaranı dönüştürdüğü ya da hücre içinde ve dışındaki sinyal yollarıyla bir diğerine işaret verdiği sinyal iletim dizisi denilen bir süreçle başlatılmaktadır. Sinyal yolları, su moleküllerine bağlanan hidrojen bağı ağını kullanır.

Sinyal iletim dizisi reaktif oksijen türevi (ROT) denilen bir tür uyarılmış oksijen tarafından tetiklenir. Dizilerde, küçük bir uyaranın belirgin bir seviyede çıktı oluşturabilmesini sağlayan katlanarak artan bir etki vardır. Bu, süreci başlatmak için sadece az bir miktar ROT gerektiğini gösterir. Aslında, ROT’un aşırı seviyelerinin zararlı olabileceği anlaşılmıştır.

Kısacası vücudun oksidatif savunması olarak da bilinen oksidatif yanıt, oksidatif stresin sebep olduğu zararları tamir eder ve gelecekteki zararlara karşı koruma sağlar.

Eng3’ün patentli teknolojisi, cihazın içindeki uyarıcı birimlerden geçen nemli hava moleküllerine oksidatif yanıtı tetikleyen biyo-özdeş ROT sinyalini yükler. Biyo-özdeş ROT‘un iletilmesi için hidrojen bağlarından oluşan ağlarından ötürü nemli hava akımının içindeki su molekülleri muhakkak gereklidir. Nemli havanın solunması sırasında, vücudun oksidatif yanıtı tetiklenir ve hücresel aktivite gelişir.

Oksidatif yanıtın etkileri bunlarla kısıtlı olmamakla birlikte aşağıdakileri içerir:

Serbest radikal hasarına karşı koruma Gelişmiş hücre enerjisi üretimi
Gelişmiş hücre metabolizması Gelişmiş oksijen kullanımı
Gelişmiş oksijen kullanımı

Optimum hücresel aktivite ve enerji üretimi için, düşük oksidatif stres hasarı ve güçlü oksidatif yanıt gereklidir

Oksidatif Yanıtın Hücresel Aktivite için Yararları


Biyolojik

 • Oksijen kullanımını arttırır
 • Hücre enerjisi üretimini arttırır
 • Besin kullanımını arttırır
 • Canlılığı arttırır

Sağlık

 • Hastalık & bozulmaları önlemeye yardımcı olur
 • Hücre detoksunu geliştirir
 • Hücre yenilenmesini hızlandırır

Yaşlanma

 • Yaşlanma sürecini yavaşlatır
 • Sağlıklı yaşlanmayı destekler
 • Daha iyi bir yaşam kalitesini mümkün kılar

Spor

 • Fiziksel performansı arttırır
 • Toparlanma süresini kısaltır
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir

Oksijen metabolizması, hücre metabolizmasına ve enerji üretimine dahil olan en öncelikli süreçlerden biridir. Oksijen metabolizmasının iki temel yönü vardır: Aşırı serbest radikallerin hücre içinde sebep olduğu hücresel hasar olan oksidatif stres ve vücudun serbest radikalleri karşı koruyucu yanıtı olan oksidatif yanıt. Eng3’ün teknolojisi oksidatif yanıtı tetikler ,böylece performansı geliştirmek ve sağlığı optimize etmek için hücresel aktiviteyi geliştirir.

ÇÖZÜM

Eng3’ün teknolojisi belirli bir tür ROT’u taklit eden tescilli bir sürece dayanmaktadır. Bunu, uyarıcı birimlerin içinde belirli bir ROT-biyo özdeş sinyal oluşturarak yapar. ROT’u bu şekilde taklit etmek hücrelere zarar verme potansiyeli taşımaz.

Uyarıcı birimden yayılan sinyal, su moleküllerinin hidrojen bağı ağlarıyla iletilir. Soluk alma sırasında, bu hücrelerin sulu ortamında doğal olarak gerçekleşen bir sinyal üretimi sürecini başlatır. Sinyal iletimi dizisi, hücresel aktivite için gerekli olan oksidatif yanıtı tetikler.

NanoVi teknlojisinin uygulandığı alanlar şunları içerir:

Performans - Fiziksel ve zihinsel performans gelişimi için hücresel fonksiyonlarını artırma (hücre yenilenmesi, gençleşme ve iyileşme)

Sağlıklı Yaşam - Zindeliği destekleme ve yaşa bağlı sorunları önleme, sağlıklı yaş alma

Sağlık - Oksidatif stresle ilişkili kronik rahatsızlıkların tedavilerinde kullanılır

Görseller

NanoVi Resim 1
NanoVi Resim 2
NanoVi Resim 3

 NanoVi Resim 4
NanoVi Resim 5
NanoVi Resim 7

Görseller

Tesla Former Resim 1
Tesla Former Resim 2
Tesla Former Resim 3

Tesla Former Resim 3
Tesla Former Resim 3
Tesla Former Resim 3

Medya ve Etkinlikler

Sık Sorulan Sorular

En ideal kişiler vücut kütle indeksi 30 ve altında olanlardır. Yine de herkes Tesla Former uygulamasından faydalanabilir.

30 dakikalık uygulama süresi ile minimum 4 - 8 seans uygulanır. Seanslar 2 gün ara ile uygulanır.

Tesla Former non-invaziv bir uygulama olduğundan herhangi bir iyileşme süreci yoktur. Ayrıca uygulama öncesi veya sonrası hazırlık veya bakım yapmanıza gerek yoktur.

Uygulama esnasında ağrı veya acı yoktur. Seans sonrasında 2-3 gün kadar süren kas yorgunluğu olabilir.

Tesla Former uygulaması yüksek yoğunluklu bir egzersiz hissi verir. Uygulama rahat bir şekilde uzanarak yapılır.

İlk seanstan itibaren somut sonuçları hissetmeye başlarsınız. Somut sonuçlar son seanstan itibaren 2 hafta ile 4 hafta içinde görülmeye başlanır ve sonuçlar gelişmeye devam eder.