Motus-AX
Motus Logo

Motus AX | Patentli Moveo Teknolojisi yani temaslı kaydırma yöntemi ile çalışan tek Alexandrite Lazer cihazı olma özelliğini taşıyor. Moveo teknolojisi sayesinde 10 Hz frekans hızıyla çalışma özelliğine sahip olan Motus AX, 20mm çap ve safir cam soğutma teknolojisi ile birlikte son derece hızlı ve tamamen ağrısız ve acısız lazer epilasyon imkanı sunar. Ayrıca geleneksel Alexandrite Lazer şeklinde çalışma özelliğinde kullanılmak üzere farklı çap büyüklüklerinde olan uçlara sahiptir...

Tedavi Alanları

 • Epilasyon
 • Leke

Epilasyonda Yeni Bir Dönem Başladı

Epilasyon Alanında Farklı ve Tek Eksik Çözüm

Epilasyon piyasası oldukça karmaşık ve rekabet açısından zor olan bir pazardır. Sayısız marka arasında her klinik, hastaları için en iyi tedaviyi sunmaya çalışır. Kullanıcılar sistemler arasındaki farkı ayırt etmekte zorlanmaktadır.

Birbirinden farklı lazer tür ve opsiyonların çok olmasının nedeni her hastaya, her cilt tipine ve her kıl yapısına uygun tek bir çözümün henüz bulunamamış olmasıdır.

Şimdiye kadar!

Beautyform Medikal, DEKA LASER tarafından geliştirilen ve lazer epilasyon piyasasında devrimsel nitelikte olan Moveo Teknolojisi ile donatılmış olan Motus AX Alexandrite lazer sistemini sunmaktan gurur duyar.


Artılar

 • Moveo teknolojisi ile epilasyonda yeni bir sınır.
 • 20mm ile Alexandrite için en büyük nokta boyutlarından biri.
 • Otomatik tanıma sistemi ile panodaki lazer kaynaklarındaki (kişiye özel seçim) 10 farklı başlıktan birini seçin.
 • Entegre yakın temas deri soğutma sistemi.
 • 200'ün üzerinde Moveo teknolojisi için geliştirilmiş entegre protokoller ve standart başlıklar.
 • Motus AX’in güç kaynağı 16 A ile sınırlıdır. Sistem, bir klinikteki veya doktor muayenehanesindeki herhangi bir prize takılabilir.
 • Basit ve Kolay Kullanım: DEKA AR-GE ekibi tarafından geliştirilen Motus AX sadelik ve hareket kabiliyetini bir arada sunar: daha küçük boyutlar, sezgisel yazılım, yakın temas soğutma olan hafif ve ergonomik başlık ve Moveo yöntemi.
 • En büyük faydaları ise yatırımınıza hızlı geri dönüş ve hastaların memnuniyeti iş hacminizi genişletecek!

Yeni Bir Alexandrite Anlayışı

Motus AX, DEKA’nın Moveo teknolojisini tamamlamak için geliştirdiği yeni bir sistemdir. Rakip tanımayan Alexandrite lazerin hiçbir dezavantajı yoktur ve birçok fayda sunar:

 • Açık renkli tüylerde ve ayva tüylerin tedavisinde etkili olan tek dalga boyu. Aslında diğer hiçbir lazer türü verimli bir melanin emilimini (755 nm), yüksek azami kapasiteyi (6,000 W’dan fazla) ve kısa bir atış (2 ms’ye kadar) seçme imkânını bir arada sunamaz
 • Moveo başlığı, daha kolay, daha hızlı, daha güvenli ve daha etkili yeni bir yöntem sayesinde istenmeyen tüylerin alınmasını sağlar (acısız tedavi, koyu renkli ciltler için de uygundur).
 • Lazer sisteminin özünü yapısal olarak kolaylaştıran yenilikçi bir teknoloji, maliyetleri ve bakım problemlerini azaltır.
 • Kompakt, taşınabilir bir sistem.
 • Şaşırtıcı bir şekilde düşük maliyet!

Not: Motus AX ile DEKA LASER alexandrite lazerlerin konseptini tamamen değiştirdi


MOVEO TEKNOLOJİSİ - Tek Kelimeyle Olağanüstü

DEKA, lazer epilasyonda devrim niteliğinde bir teknoloji sunar. Moveo sadece yeni bir ürün değil. 4 ana kavrama dayalı yeni bir tasarım: Etkinlik, hız, güvenlik ve basitlik.

Teknolojik Yeniliğin Verimi
Motus Ax Resim 1

Sadece Alexandrite lazerli tüm yapılandırmalar


Motus Ax Resim 2

Moveo başlığı bu problemi çözmek için tasarlanmıştır. DEKA, şimdiye kadar görülmemiş bir enerji verimliliği ile enerji iletimini iki misline çıkararak lazer-deri etkileşimini optimize eden bir teknoloji geliştirmiştir! Deriyle temas eden safir uç, yansıyan enerji kaybını azaltarak yansıma endeksindeki farklılıkları azaltır


Kısıtlamalar olmadan tüm avantajlarıyla!

DEKA, geleneksel Alexandrite’in bütün avantajlarını olduğu gibi tutarak kısıtlamalarını ve zorluklarını ortadan kaldırmıştır. Moveo teknolojisi özel bölgelerde bile kolayca kullanılabilir ve 20 mm’lik safir ucu sayesinde istenmeyen tüyleri hızlı bir şekilde yok eder. Küçük yerlerin üzerinden birkaç defa geçilmesi tüylerin önemli bölgelerinin yavaş yavaş ısınmasını ve tahrip edilmesini sağlar. Bu uygulama hastalar açısından tamamen acısızdır ve yanık veya leke gibi yan etkileri yoktur.

Motus Ax Resim 3

Moveo başlığının bütünleşik bir yakın temas cilt soğutma sistemi vardır. Maksimum hasta konforu için safir uç 15°C’ye kadar soğutulur.


Hepsi İçin Tek Bir Yöntem: Kullanımı Kolay

İşlevsellik açısından bu yöntem çok kolaydır:

 • Başlık, Moveo moduna alınan sistem tarafından otomatik olarak tanınır
 • Sadeleştirilmiş yazılım ve entegre veri tabanı, her fototip, bölge ve kıl yapısı için uygulanacak tedavinin parametrelerininhızlıca seçilmesine olanak sağlar.
 • Bir akümülatör tedavi boyunca iletilen enerjiyi ölçer ve bir ses sinyali, istenilen nihai noktaya gelindiği zaman kullanıcıyı uyarır. Bu durumda başka bir cilt bölgesine işlem yapabilirsiniz
 • Dâhil edilen parametreler sayesinde (akış, frekans ve enerji) 10 cm x 10 cm boyutundaki bir bölgenin işlem süresi yaklaşık 25 saniye sürer

Motus Ax Resim 4

Moveo teknolojisi hızlı ve öğrenmesi kolaydır ve her seviyedeki personel (doktorlar, sağlık memurları, hemşireler) tarafından hemen kullanıma alınabilir.


Teknik Özellikler

Lazer Tipi Alexandrite
Dalga Boyu 755 nm
Pals Enerjisi 31 J (Maksimum)
Lazer Gücü 62 W (Maksimum)
Pals Sayısı 1 or 2
Pals Süüresi 2 - 50 ms (Tekli Pals) 4 - 80 ms (Çiftli Pals)

Teknik Özellikler - Orijinal Altın İğne Tedavisi (FRM)

Bipolar ve Monopolar Radyofrekans 6MHz RF
Maksimum Çıkış Gücü Maks. 60Watt
Derinlik Kontrol 0.5mm, 0.8mm, 1.5mm, 2.0mm
Emisyon Süresi 40ms ~ 2000ms (10ms kademe)
Aralık 1.1~2.5 mm (0.1 / 0.5 mm kademe)
Uç Tipi 49 İnvaziv İğne Uç, 49 SRR(non- invaziv) Uç

Teknik Özellikler - Grid Fraksiyonel RF -GFR

Monopolar Radyo Frekans 6MHz RF
Maksimum Çıkış Gücü 200 Watt
Emisyon Süresi 0~2s (0.01 kademe)
Emisyon Süresi 40ms ~ 2000ms (10ms kademe)
Uç Tipi 15*15mm, 7*7mm

Medya ve Etkinlikler


Motus AX Alexandrite lazer sistemi