Intracel
Intracel Logo

INTRAcel teknolojisi Altın İğne Tedavisinin orijinalidir ve özellikleri ile en gelişmiş olanıdır. Patentli stamping özelliğine sahip olan tek cihazdır. Monopolar ve Bipolar RF, Gerçek Zamanlı Bio-empedans Ayar Sistemi, 49 adet Non-İnvaziv İğneli Sublatif (Yüzeysel Soyma) Ucu ve 49 adet İnvaziv İğneli Ucu ve Otomatik Program özelliklerine sahip FDA ve Medikal CE onaylı olan orijinal teknolojidir.

Tedavi Alanları

 • Cilt Sıkılaştırma ve Germe
 • Cilt Gençleştirme
 • Skar ve Akne Tedavileri

Genel Bakış

INTRAcel® FRMTM (Altın İğne Tedavisi) Teknolojisi ile Gençleşme

Radyofrekans tıpta çok uzun yıllardır kullanılan bir tedavi tekniğidir. Cerrahi uygulamalardan cilt gençleştirmeye kadar yaygın alanda farklı tekniklerle kullanılıyor. Son 14 yıldır özellikle estetik uygulamalarda kullanımı yoğunlaşmıştır. Özellikle fraksiyonel uygulamaların devreye girmesi ile tedavi ile oluşabilen riskler azaltılırken elde edilen iyileşme arttırılmıştır.ULTRAcel® / INTRAcel® Altın İğne Tedavisinin Orijinalidir ve dünya'da ilk olarak JEISYS firması tarafından geliştilmiştir.

INTRAcel® FRMTM (Altın İğne Tedavisi) Sistemi, cildi canlandırmaya ve farklı derinliklerde cilt germe, akne, akne izlerini ve geniş gözeneklerin giderilmesi, yüz germe ameliyatlarını desteklemeye yönelik çeşitli yoğun tedavilerin gerçekleştirilmesini sağlayan Fraksiyonel RF Mikro İğne (Fractional RF MicroneedleTM) kısaca FRMTM dizilim teknolojisini içermektedir.

FRMTM teknolojisi epidermis bölgesinde fazla hasara sebebiyet vermeden sadece hedeflenen bölgenin özel olarak tasarlanmış yalıtımlı mikro iğneler ile seri penetrasyon yoluyla tedavi eden yenilikçi bir tasarımdır. Mikro iğnelerin etkisiyle iyileşmeyi harekete geçiren ve peeling/cilt soyma işleminin etkisine benzer etkiye sahip doğal iyileşme mekanizmasının oluşumunu sağlayan minik kolon oluşumu gerçekleşir. Aynı zamanda yüksek gerilimli RF palsı da hedeflenmiş bölgedeki cildin altına yayar. Fraksiyonel RF termoliz direkt olarak bu bölgeye uygulanır ve seçici bir şekilde yüzeysel dermis ile kas şeridi arasındaki kolajen liflerini dejenere eder, bu da liflerde hemen meydana gelen küçülme veya büzüşme ile sonuçlanır ve böylelikle fibroblastların uyarılmasıyla yeni kolajen oluşumu teşvik edilir.

Özetle bu terapi;

 • Güvenli - RF palsları sadece epidermis altındaki bölgeyi hedeflediğinden ablatif olmayan, güvenli uygulama gerçekleştirir ve hastanın ağrı seviyesini en az seviyede tutar.
 • Verimli - RF emisyonu amaç doğrultusunda fibroblast ve yeni kolajen oluşumunu harekete geçirmek için ilgili bölgeyi hedef aldığından uygulama verimli ve etkilidir.
 • ÇEtkili - çünkü hücrelerarası güzergahın genişlemesiyle uygun elementlerin yayılımı sağlanır.

Intracel Resim 1

INTRAcel® FRMTM Teknolojisi Nasıl Çalışır

Dizilimdeki her iğne RF yayılımının yapıldığı apeks bölgesinde 0.3mm’lik alan hariç uç kısmına kadar yalıtımlıdır. Sistem, elektriksel enerjinin termal enerjiye dönüşmesiyle çalışır ve iğne ucundan çıkan RF enerjisi nokta çemberinden bitişik bölgelere transfer edilerek denatürizason ve koagülasyona sebebiyet verir. Bu açıdan lazer terapilerden farklılık gösterir. İğneler uçlarından ayrı olarak yalıtımlı olduğu için, RF salınımı sırasında termal hasara maruz kalınmaması için tasarlanan mikro delikler sonuç itibariyle pigment yan etkilerini en aza indirir ve epidermis'te olabilecek hasarları engeller.

Intracel Resim 2

Ayrıca sistem, hücrenin denatürizasyonu ile akne bakterisi, akne ve yağbezlerinin oluşum sebeplerini ortadan kaldırmak için yeterince termal enerjinin verilmesine ve ayrıca akne lezyonlarıyla ilgili izlerin iyileştirilmesine yeterli olacak şekilde optimize edilmiştir .

Intracel Resim 3

Intracel Resim 4

FRMTM (Fraksiyonel Radyofrekans mikroiğneleme) teknolojisi, mikroiğnelerle cildi penetre ederek cilde hasar vermeden dermis'i hedef alır.

Intracel Resim 5

1.SRRTM Superfisyal

Epidermis'in gençleştirilmesi ve Rejenerasyonu için olan yöntemdir.

SRR= Superficial RF Rejuvenation - Yüzeyel RF Gençleştirme.


Intracel Resim 6

2.FRMTM Monopolar

ERS (Energy Reward System) gerçek zamanlı empedans ayar sistemi sayesinde bipolar moduna oranla daha geniş bir alan hedef alınır. Enerji etraf dokuya iletilir.


Intracel Resim 7

3.FRMTM Bipolar

ERS (Energy Reward System) gerçek zamanlı empedans ayar sistemi sayesinde hedef alana Radyofrekans enerjiyi yoğunlaştırılır. Enerji hedef noktaya odaklanır.


Mevcut Kartuşlar

Intracel Resim 8
Intracel Resim 9

İğneli FRM u Uç

Intracel Resim 10

İğnesiz Sublatif SRR Uç

Intracel Resim 11

Mevcut Kartuşlar Özellikler

İğneli FRM Uç İğnesiz SRR Uç
Uç Tipi Intracel Resim 12 Intracel Resim 13
Tedavi Alanı 1 cm2 1 cm2
İğne Sayısı 7 x7 7 x7
Derinlik 0 - 2 mm 0 - 2 mm
Özellikler

INTRAcelTM Altın İğne Tedavisi Epidermis ve Dermis alanlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

İğneli FRM Uç 2,000 atış yapar. İğnesiz SRR Uç 6,000 atış yapar.

INTRAcelTM FRM Uçlarındaki herbir iğne ucu altın kaplamalıdır ve iğne uçlarına kadar izoledir. En üst düzeyde performans alınması için en üst düzeyde optimize edilmiş parametrelerden oluşmaktadır.


Teknik Özellikler

INTRAcel® FRMTM Teknik Özellikler

Kullanılan Enerji RF (Radyofrekans)
RF Türü Bipolar / Monopolar
RF Frekansı 1 MHZ
Toplam RF Enerjisi 78.4 J/cm2
Atış Alanı 1cm x 1cm, 04cm x 0.4cm
INTRAcel Matrix Ucu 49 adet altın kaplamalı RF ucu
Trix Enerjisi 1600 mJ MTZ
Pik Gücü 800 Watt
Empedans Ayar Sistemi Gerçek zamanlı ERS Direnç Ayar Sistemi
INTRAcel Uçlar İğneli FRM Ucu, İğnesiz Sublatif SRR Uç
Ağırlık 63 Kg
Ebatlar 350mm x 405mm x 1080mm
Voltaj / Çıkış Gücü AC 220 ~ 240V 50/60 Hz 2.5 KW

Sık Sorulan Sorular

Lazer teknolojisi veya radyofrekansta fraksiyonel uygulamada esas derinin tamamını değil % 20-25 gibi bir alanı küçük alanlar şeklinde tedavi ederek derinin daha hızlı iyileşmesini sağlamaktır. Fraksiyonel uygulamalar aynı zamanda tedaviye bağlı oluşabilecek yan etkileri azaltmayı hedefler.

Yaygın olarak yüz, boyun, dekolte, göz kapakları ve ellerde uygulanır.

Derinin 0.5, 0.8, 1.5 ve 2mm altında odaksal 49 adet altın kaplamalı ve izole mikroiğneler cilt altı dokuda mikro termal alanlar (MTZ) oluşturarak deri altında toparlanma ve yeni elastin ve kollajen doku oluşturmayı hedefler. Uygulama sırasında deri yüzeyi hafif veya orta dereceli kızarır (sadece geçici bir kızarıklık oluşur). Kızarıklık genelde 1 ile 3 gün içerisinde tamamen gider. Uygulamadan 4-5 saat sonra tedavi edici özellikte olan kapatıcı fondöten kullanılabilir. Bu nedenle günlük hayatı etkilemez. İşlem sonrası 3 gün doğrudan güneşlenmeme yeterli olsada, önlem amaçlı olarak 7 gün tavsiye etmekteyiz.

Evet var. Deri yüzey dokuları hiç etkilemediği için işlemden sonra lazer peelinglerde olduğu gibi güneşten uzun süre korunmak gerektirmez. Lekelenme riski yoktur. Yaz aylarında da uygulanabilir.

Altın iğne ilk olarak Intracel isimli cihaz için geliştirilmiş radyofrekans enerjisini sadece iğne ucundan verecek şekilde dizayn edilmiş iğne şeklinde elektrotları olan özel uca verilen isimdir. Bu başlık sayesinde deri içinde istene derinlikte enerji verilirken deri yüzeyi ve diğer alanlar enerjiden korunur. Bu sayede hedef alanda düzelme elde edilirken diğer alanlarda olumsuzluklar engellenmiş olur.

 • Cilt gençleştirme
 • Kırışıklık tedavisi
 • Gözenek sıkılaştırma
 • Akne izleri
 • Ameliyat izleri
 • Atrofik skarlar, (Çöküntülü yara izleri)
 • Boyun sarkması
 • Cilt renginin açılması
 • Çatlaklar
 • Sebum seviyesinin normalleştirilmesi

Ultrason enerjisi gerek tanı gerekse tedavi amacıyla yaklaşık 40 yıldır kullanılan bir yöntemdir. Bu süreç içerisinde dokularda olumsuz bir değişikliğe yol açmamış güvenilir bir tedavi yöntemidir.

 • Seans Sayısı: 3- 4 Seans
 • Seans Aralığı: 4-6 Hafta
 • Anestezi: Topikal anestezi krem yeterlidir. Bazı yoğun ve yüksek enerjili uygulamalarda blok anestezi yapılabilir (örneğin: Ice Pick Scar).

İşlem öncesi tedavi alanı fotoğraflanır. Temizlenir ve krem anestezi uygulanır. Temizlenen uyuşturulmuş deriye gerekli derinlik ve enerji düzeyleri ayarlanarak tedavi uygulanır. Aynı seansta gerekirse derinin farklı katmanlarına tedavi uygulanabilir.(Çok katmanlı fraksiyonel RF tedavisi)Bu şekilde daha etkili bir sonuç alma hedeflenir. İşlem sonrası deri temizlenir, yatıştırıcı, epitelizan ürünler uygulanır ve deri soğutulur.