Hydrolife Hiperhidroz Lazer
Hydrolife Logo

Hydrolife 1470 nm dalga boyunu kullanan ve koltuk altı aşırı terlemede tek seansta kesin sonuçlar alan yenilikçi bir uygulamadır. Kullandığı patentli özel açılı Angel fiberi ile çok kısa süren bir işlem yapılır.

Tedavi Alanları

  • Hiperhidroz (Koltuk Altı Aşırı Terleme)

Genel Bakış

Koltuk Altı Aşırı Terlemeye (Hiperhidroz) Yönelik Minimal İnvaziv Lazer Tedavisi

Dünyada 211 milyondan fazla kişi aşırı terlemeden mustariptir. İnsanlar her gün mahcubiyet yaşamakta ve terleme bezlerinin aşırı çalışmasından kaynaklanan yaşamlarını alt üst eden semptomlar ile mücadele etmektedirler.

Hiperhidroz durumunun tedavisi için birçok seçenek bulunmakla birlikte bunların her birinin kendilerine has sonuçları ve eksiklikleri, olumsuz tarafları vardır. Hiperhidroz kaynaklı terleme sorunlarının tedavisinde terlemeyi önleyici ürünler nadiren etkilidir. Botoks gibi nörotoksinler koltuk altı bölgesine enjekte edilebilir. Ancak, bu yöntemle tedavi oldukça ağrılı/acı vericidir ve hedeflenen bölgenin tamamının kapsanması çok zordur. Sonuçların kalıcı olması için bu enjeksiyonların birkaç ayda bir yapılması gerekir. Sempatektomi gibi ameliyatlar ise etkili ve kalıcı sonuçlar veren ancak risk taşıyan, sonrasında hastanın yatmasını gerektiren ve vücudun diğer bölgelerinde dengeleyici terlemeye neden olan invaziv uygulamalardır.

Çığır Açan Lazer Esaslı Çözüm

Alma Surgical’ın HydroLifeTM uygulaması devrim niteliğinde olup invaziv olmayan, güvenli ve etkili lazer esaslı bir tedavi seçeneği sunmaktadır. 1470nm dalga boyu kullanımı ve Alma’nın yeni yüksek yoğunluklu AnchorTM fiberi sayesinde HydroLife uygulamasıyla ekrin ter bezlerinin güvenli ve etkili ablasyonu gerçekleştirilir, böylece koltuk altı aşırı terleme oluşumunda dramatik azalma kaydedilir. Uygulama, ayakta tedavi yapan kliniklerde hızlı ve etkili bir şekilde, hastanın yatırılmasına gerek kalmadan, anında ve kalıcı sonuçlar elde edilerek gerçekleştirilir.

Teknoloji:

Hydrolife Resim 1

1470NM- Ter Emen Dalgaboyu

Ekrin teri su, sodyum, üre ve amonyak birleşimlerinden oluşur. 1470nm dalga boyu özellikle yumuşak dokudaki suyu hedefler ve böylece ekrin ter bezlerinin titizlikle tedavi edilmesinde ideal bir yöntemdir.

Anchor Fiber

Anchor bükümlü fiber, lazer enerjisinin açıyla verilmesiyle dokunun kesin değerlerde buharlaşmasını mümkün kılan, Sidefire fiberlerin ikinci nesil versiyonu olarak geliştirildi. Bu fiber, diğer özel fiberlere oranla daha yüksek enerji yoğunluğu sağlayan düz ve cilalanmış bir fiberdir.

HydroLife ile gerçekleştirilen tedavi sırasında, Anchor fiber hedeflenmiş bölgeye kademeli olarak artan ve en üst seviyede kontrollü enerji yayılımıyla çevredeki dokulara zarar vermeden ekrin bezlerinin termal olarak kesilip alınmasını sağlar.


Avantajları

  1. Minimal invaziv uygulama
  2. Anchor Bükümlü Fiber Teknolojisi
  3. Kısa tedavi süresi
  4. Ayakta tedavi
  5. Tek uygulamalık tedavi

Teknik Özellikler

Lazer Türü Diyot
Dalga Boyu 1470nm
Fiber AnchorTM Eğimli
Güç 15 Watt

Benzer CİHAZLAR (0)