HIFU


Teknolojiler Banner

HIFU Nedir ?

HIFU teknolojisinin anlamı "Yüksek Yoğunlu Fokuslu (odaklanmış) Ultrason'dur.

Fokal nokta (Fokus) ile termal etkisi olan non-invasiv bir tedavidir. Cilt dokusu içerisine transduserler aracılığıyla elde edilen ultrason enerjisi verilir. Tıp alanında Karaciğer kanseri, Uterin kanseri ve Göğüs kanseri HIFU teknolojisi ile başarıyla tedavi edilebilmektedir. Başka tıp alanlarında başarıyla kullanılan HIFU teknolojisi son yıllarda estetik sektöründe ameliyatsız yüz germe ve anti-aging uygulaması olarak yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Son zamanlarda ameliyatsız bölgesel incelme ihtiyacını karşılamak amacıyla yüksek enerji dozları verebilen Vücut HIFU sistemleri geliştirilmiştir. Yüz için kullanılan sistemler maksimum 3 J enerji kullanırken, bölgesel incelme için kullanılan Vücut HIFU sistemleri 150 J'e kadar enerji uygulamaktadır.

HIFU Yüz Teknolojisi

HIFU ameliyatsız yüz germe, herhangi bir cerrahi işleme başvurulmadan uygulanan bir cilt sıkılaştırma teknolojisi olup kişide yaşlanmanın ve yerçekiminin etkilerine bağlı olarak ciltte ortaya çıkan gevşeme, sarkmalar ve hacim küçültme amaçlı ihtiyaçları karşılamak amacıyla uygulanan ve yüz bölgesinde oluşan bu istenmeyen durumları düzeltilebilen bir teknolojidir.

HIFU ile yüz gençleştirme, kişinin cildinin derinlerinde bulunan alt katmanları dahi tedavi etme özelliğine sahip yöntemidir. Odaklanma özelliği sayesinde yüz germe ve gençleştirme uygulamasının farklı cilt derinliklerinde yapılması sağlanarak etkili sonuçlar alınır.

HIFU uygulamasının sonrasında kişinin cildinde elde edilen sonuçlar, ciltte gevşemiş ve sarkmış durumda bulunan dokuların yenilenmesi, yapılandırılması, cildin gerilmesi ve gençleştirilmesi açısından oldukça etkili ve başarılı bir uygulamadır.

HIFU Sistemleri yüz uygulamalarında 1.5mm, 3.0mm ve 4.5mm derinliklere uygulama yapmak amacıyla farklı kartuşlar kullanır.

HIFU etki alanı genelde 15mm ile 25mm arasında ayarlanabilir bir şerit halindedir. Fokal termal noktaları 1mm ile 2.5mm arasında ayarlanabilir özelliktedir.

HIFU Vücut Teknolojisi

HIFU ameliyatsız bölgesel incelme, herhangi bir cerrahi işleme başvurulmadan uygulanan bir bölgesel incelme teknolojisi olup kişide bölgesel olarak birikmiş yağlardan kurtulma ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilmiş ve son derece başarılı olan bir teknolojidir.

Soğutma teknolojisi ile uygulandığında daha yüksek enerji ile çalışabilmesi daha etkili sonuçların alınmasını sağlar. Maksimum 150 J enerji uygulanabilir.

Hedef yağı parçalamak olduğu için HIFU enerjisi 13mm derinliğe odaklanır. Genelde 3cm x 3cm'lik bir etki alanı vardır.

Beautyform Medikal HIFU Çözümü


Endikasyonları

 • Yüz hacmini küçültme, (Yanak dolgunluğunu azaltma, kare yüzden oval yüze geçiş için uygulanabiliyor.)
 • Yüz hattında bozulma
 • Çene bölgesinde gevşeme sarkma
 • Çene altı, gıdı bölgesinde gevşeklik sarkma
 • Yanaklardakisarkmayıdüzeltme
 • Üst göz kapağında düşüklük ve gevşeklik
 • Burun dudak hattını düzeltme
 • Gözaltı torbaları
 • Göz çevresi kırışıklıklar
 • Boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklık ve sarkma tedavilerinde kullanılır.
 • Yağ parçalama (beden küçültme)
 • Selülit giderme
 • Cilt sıkılaştırma

HIFU Seans Sayısı

Hifu ile yapılan uygulamalar yüz için tek seans, vücut uygulamalarında normalde tek seans. Bazı durumlarda 1-3 seans arasında değişebilir. Seans aralığı 1 aydır.