EdgeOne Cihazı
EdgeOne Logo

Femilife | EdgeOne ile Genital Estetik Uygulamaları ve Cerrahi Uygulamalar yapan sistem alanında altın standarttır. Femilift ile Ameliyatsız idrar kaçırma (SUI) tedavisi, vajinal daraltma, Menapozda Genitoüriner Sendrom (GSM) Tedavileri, genital beyazlatma, dış genital gençleştirme ve sıkılaştırma, labiaplasty ve daha birçok jinekolojik uygulamalar yapılmaktadır.

Tedavi Alanları

 •  Estetik Jinekoloji

Genel Bakış

Her Yaştan Kadının Sağlığı için Önde Gelen Çözüm.

Edge OneTM ile Femilife Yöntemi, ameliyatsız ayakta tedavi ile uygulanabilen, çeşitli kadın hastalıklarına yönelik en yerinde bakımı sağlayan CO2 teknolojisini içeren gelişmiş çözümdür. Uygulama hızlı, ağrısız, tamamıyla güvenlidir ve oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Doğum, kilo alma ve hormonsal değişiklikler gibi hayatın içinde olan süreçler vajinal dokuda aşırı gerilme ve hasara yol açabilirken aynı zamanda pelvik tabana ve vajinal duvarın mukozal formuna da zarar verebilir. Bu fizyolojik değişimler stres üriner inkontinans, vajinal atrofi, kuruluk ve tekrarlanan enfeksiyonlar gibi kadınların günlük hayatlarını ve kendilerine olan güvenlerini olumsuz etkileyen durumlara sebebiyet verir.

Ortaya çıkan bu durumların sosyal açıdan olumsuz yansımaları da oldukça fazladır ve kişinin cinsel, özel ve iş hayatını da etkiler. İş hayatı, seyahat ve sosyal yaşam gibi rutin aktiviteler de gerginlik ve kişinin kendine olan güven eksikliğinin kaynakları olabilir ve bu sebeple bu rutinlerin uygulanmasından kaçınılabilir.

Edge OneTM ile Femilife Yöntemi hekimlere birçok farklı kadın hastalıklarını çabuk ve etkili olarak tedavi imkanı veren çok yönlü bir çözümdür. İşlemler ayakta tedavi ortamında uygulanmakta ve anestezi veya günlük hayatın duraksamasına ihtiyaç duyulmamaktadır, böylece kadınların günlük rutinlerine devam etmeleri, kendilerine olan güveni yeniden kazanmaları uygulamanın hemen ardından mümkün olmaktadır

Edge OneTM ile Femilife Yöntemi kliniğinizin hayatlarının farklı evrelerinde olan her yaştan geniş hasta yelpazesine hitap etmesini sağlar ve bu sayede hedeflerinizi genişleterek hekimlik uygulamalarınıza gerçek bir değer katar.

Femilife Resim 1

Histoloji A: Vajinal doku tabakaları


Edge OneTM ile Femilife Yöntemi, hekimlerin farklı kadın hastalıklarını hızlı ve etkili şekilde tedavi etmelerini sağlayan çok yönlü bir çözümdür.

İşlemler ayakta tedavi ortamında uygulanmakta ve anestezi veya günlük hayatın duraksamasına ihtiyaç duyulmamaktadır, böylece kadınların günlük rutinlerine devam etmeleri, kendilerine olan güveni yeniden kazanmaları uygulamanın hemen ardından mümkün olmaktadır.

Çeşitli Tıbbi Zorlukların Üstesinden Gelen Tek Çözüm

Edge OneTM ile Femilife Yöntemi birçok kadın hastalıklarını tedavi eden bütünsel bir çözümdür. Aşağıda belirtildiği gibi çeşitli hastalıklara etkili tedavi imkânı sunmaktadır

Vajinal Sıkılaştırma:

Ürojenital atrofi menopoz döneminde olan tüm kadınların belli bir noktada tecrübe edecekleri, vajinal bölgede sıkılık ve duyarlılık kaybına yol açan ve ardından cinsel ilişkide tatmin seviyesini düşürerek hayat kalitesini etkileyen soruna kaynaklık eden tek semptomdur. Edge OneTM ile Femilife Yöntemi vajinal duvarların mukozal kalitesini geri kazandıran ve vajinal dokunun duyarlılık hissini arttıran basit ve güvenli bir çözüm sunmaktadır.

Elastin dokuların yenilenmesi, neovaskülerizasyon sürecini harekete geçiren ve vajinal kayganlığı arttıran güçlü termal ısınma ve mikro-ablasyon vajinal dokunun farklı katmanlarına uygulanmaktadır. Böylece kadın cinsel organ dokusu gençleşir, daha kalın epitel katman ve yeni kolajen lifler ile kaplanırken vajinal çapta daralma meydana gelir.

Stres Üriner İnkontinans (SUI):

Stres Ürinerİnkontinans (SUI) oldukça yaygın ve birçok kadını etkileyen özellikle ilerleyen yaş ile birlikte tekrarlayan rahatsız edici etkiye sahip bir durumdur. Amerikan Üroloji Derneği verilerine göre, 30 ila 60 yaş arası kadınlarda üriner inkontinans tekrarlama oranının %30 olduğu tahmin edilmekte ve bunların (%15) SUI bağlantılı olduğu belirtilmektedir. Femilife bu tıbbi durumların tedavisinde, kadınların hızla ve acısız bir şekilde günlük hayatlarına ara vermeden çok daha konforlu bir yaşam hazzına erişmelerini sağlayan güvenli ve etkili bir yöntemdir.

SUI, karın iç basıncının artmasına tepki olarak ortaya çıkan istemsiz idrar kaçırma durumudur. Bu duruma pelvik yapıdaki hasarlanma sonucu ortaya çıkan alt üretral desteğin kaybolması sebep olabilmektedir. Hastalar genellikle öksürme, hapşırma, ağır kaldırma ve fiziksel hareketler gibi karın içi basıncı arttırıcı aktiviteler sırasında farklı şiddetle idrar kaçırma vakaları yaşadıklarını belirtmektedirler. Derin termal etki sağlamak için güçlü bir enerjiden faydalanan Edge OneTM ile Femilife Yöntemi kolajen yenilenmesini, elastin liflerinin kasılmasını ve aynı zamanda gençleşme ve doku yapılanmasını harekete geçirmektedir. Bu gibi işlemlerde kayda değer avantaj sağlayan uzun pals atımın teknolojik faydası bu güçlü termal etkinin oluşumunu sağlamaktadır.

Bu yöntem, ön üretral alanın tamamını tedavi etmekte, vajinal duvar kalınlığını arttırmakta ve orta üretral bölgenin alt tarafına daha fazla destek sağlamaktadır. Sonuç olarak SUI semptomlarında kayda değer azalma, idrar kontrolünde artış ve uzun süreli hasta kontinansı kaydedilmektedir.

Vajinal Kuruluk ve Tekrarlayan Enfeksiyonlar

Edge OneTM ile Femilife Yöntemi birçok kadın sağlık meselesine etkili bir şekilde hitap etmektedir. Kuruluk ve tekrarlayan enfeksiyonlar vulvo vajinal dokunun gençleştirilmesiyle tedavi edilmektedir, bu da vajinal kayganlığı arttırmakta ve vajinal pH ve florasını normalleştirmektedir. Edge OneTM ile Femilife Yöntemi lokal bağışıklık sisteminin tepki vermesini arttırmak ve kronik vajinal enfeksiyonları gidermede lazer tedavi yöntemini kullanmaktadır.

Menopoz Sonrası – GSM

GSM (Menopoz Genitoüriner Sendromu) kadınların dünya çapında sorunu olmaya başlamıştır. Kuzey Amerika Menopoz Derneği verilerine göre 2025 yılına kadar menopoz sonrası kadın sayısının 1.1 milyara yükselmesi beklenmektedir ve bu sayının yarısından fazlası kadınların yaşam tarzını, duygularını ve cinsel hayatlarını etkileyen vulvo vajinal semptomlarına maruz kalacakları yüksek bir olasılıktır.

Menopoz ile ortaya çıkan hormonlardaki değişimler vajina duvarının normalinden fazla incelmesine, kurumasına, elastikiyetini kaybetmesine ve iltihaplanmasına sebebiyet verebilir. Edge OneTM ile Femilife Yöntemi vajinal duvarı gençleştirirken, vajinal duvarların kalınlaşmasını ve vajinanın doğal kayganlığına yeniden kavuşmasını sağlar. Tedavi kaşınma, yanma ve sürtünme gibi rahatsız edici semptomların azalmasını sağlar ve cinsel performansın artmasına yardımcı olur.

Doğum Sonrası Rehabilitasyon

Doğum kadın bedeninde birçok fizyolojik değişimi beraberinde getirir. Doğum sonrası vajinal bölgede gerginlik ve kuruluk aynı zamanda pelvik tabanda zayıflama ortaya çıkabilir. Edge OneTM ile Femilife Yöntemi vajinal dokuyu güçlendirerek ve form vererek, gücünü ve esnekliğini geri kazandırarak tüm vajinal bölgeyi rehabilite etmektedir.

Femilife Resim 3

Edge vajinal uygulama öncesi 1

Femilife Resim 4

Edge vajinal uygulama hemen sonrasi 2

Femilife Resim 5

Edge vajinal uygulama 1 ay sonrasi 3

Femilife Resim 6

Edge vajinal uygulama 5 ay sonrasi 4


En Son Teknoloji: Ayakta Tedavi Yeni İmkanlar

Mikro ablasyon, derin termal ısıtma ve doku yapılandırma için PixelCO2

JEISYS Edge OneTM Fraksiyonel Lazer ayakta tedavi alanında benzersiz bir hassasiyet ve yöntem sunan yüksek güçlü lazer yöntemidir. Günümüzün en gelişmiş çeşitli cerrahi aletlerini destekleyen, tedavi sonuçlarını iyileştiren Edge Pixel Teknolojisi Lazer ayakta tedavi ve minimal invaziv cerrahide yeni ufuklar sunmaktadır. Edge OneTM , cilt sıkılaştırma ve gençleştirme işlemlerinde altın standart olan fraksiyonel CO2 lazer teknolojisinin gücünden faydalanarak vajinal kolajen yapısının agresif ablasyon etkisine maruz kalmadan yeniden yapılandırılması için derin termal etki sağlamaktadır (Şekil B). CO2 lazer enerjisi vajinal dokuya 8mm x 8mm ablasyon kalıbına 23 ile 77 arasında mikroskobik piksel ışın veren holografik lensler aracılığı ile verilmektedir. Edge Pulse özelliği ile mikroskobik termal etki kolonları alt mukoza tabakasına işleyerek çevresindeki dokunun zarar görmeden kalmasını sağlar. 800 mikron çapına kadar ışın uygulayabilmesi sayesinde üstün termal etki özelliği vardır. Bu da vajinal duvar mukozasının gençleşme süresince hızlı iyileşmesini sağlar. Mikro – ablatif işlem mevcut liflerin büzülmesini ve yeni kolajen oluşumunun harekete geçirilmesini, dokunun gençleşmesini sağlar (Şekil C).

Femilife Resim 8
Femilife Resim 9

Avantajları

Edge One ile Femilife Yöntemi'nin Avantajları

 • MİNİMAL SEVİYEDE İNVAZİF, AYAKTA TEDAVİ
 • CO2 EDGE PİXEL ATIM TEKNOLOJİSİ
 • KLİNİKSEL OLARAK KANITLANMIŞ
 • GÜVENİLİR, KOLAY VE ETKİLİ
 • ANINDA HIZLI SONUÇLAR
 • OPSİYONEL HİJYENİK TEK KULLANIMLIK KILIF

Kliniğiniz İçin Katma Değer

 • Klinik portföyünüzün ve hedef hasta kitlenizin genişlemesine imkan tanır.
 • Kolay ve güvenli kullanım
 • Uzun dönem hasta ilişkilerine katkıda bulunur.

Hastalarınız İçin Daha İyi Bir Yaşam

 1. Güvenli. Hızlı.
 2. Birçok ortak sağlık sorunlarına uygun
 3. Yatmadan. Ağrısız.
 4. Rutin prosedür, kadın sağlığı yönetimine kolaylıkla entegre edilir.

Aksesuar ve Problar

En İyi Sonuçlar için Entegre Teknoloji ve Kolaylık.


Femilife Resim 5

FEMI-LIFE Vajinal Probu

Femilife Manuel Probu tek kullanımlık, hijyen, farklı vajina genişliklerine uygun olarak özel tasarlanmış, maksimum hasta konforu sağlayan emsalsiz bir vajinal uçtur.

Doktor, optimal kapsama alanı ve etkiyi sağlamak için tedavi sırasında vajinal duvarın tamamını kavrayacak şekilde mili 360 derecelik rotasyonda kullanır.


Femilife Resim 6

Dış Dudak (Labia Majora) Sıkılaştırması için Edge-Scan

Edge-Scan yeni ve özel olarak tasarlanmış tedavi parametreleri ile mükemmel dış dudak sıkılaştırma tedavisi imkanı sağlayan bir CO2 Scanner'dir. Tedavi, dokuları nazikçe ısıtan, etkili bir şekilde kolajen üretimini geri getiren ve canlandıran özel düşük akışlı fokus lazer ışını kullanır.


Femilife Resim 7

Dış Dudak Gençleştirme ve Beyazlatma için Edge-Scan

Edge-Scan birden fazla tarama şablonuyla cilt yapısında, esnekliğinde ve dokusunda genel olarak kayda değer iyileşme ve yüzeysel pigment oluşumunda azalma sağlayan karbonsuz doku ablasyonu sunmaktadır. CO2 lazer tedavi mekanizmasını kullanarak, yeniden epitelizasyon oluşumunu hızlandırır ve daha hızlı iyileşme ile doku gençleşmesine imkân tanır.


Femilift Resim 8

Cerrahi Uçlar

50mm ve 100mm fokuslu uçları ile cerrahi cut ve koagülasyon işlemlerinizi yapmanıza olanak sağlar.


Teknik Özellikler

Lazer Çıktı Gücü 30W
Vajinal Uç Kılıfı Opsiyonel Tek kullanımlık hijyenik kılıf
Vajinal Uç 2 Boy (standart ve ince)
Her Piksel için Çıkış Gücü 10-300mJ
Tedavi Alanı 8mm x 8mm
Piksel Spot Ölçüsü 200 - 800μmBenzer CİHAZLAR (0)