Dövme Silme


Tedaviler Banner

Dövme Silme

Özenle yaptırılmış dövmeler sonrasında farklı sebeplerden dolayı silinmek istenebilmektedir. Günümüzde gelişen teknolojiler sayesinde dövmelerden kurtulmak artık çok daha kolay hale gelmiştir.

Son 10 yıl içinde lazerlerin cilt sorunlarında kullanıma girmesi ile birlikte ve özellikle kontrol ve atım kalitesi arttırılmış Q-Switched lazerler sayesinde deri içindeki boya ve pigment maddelerinin parçalanarak yok edilmesi sağlanmaktadır. Yüksek başarı ve hemen hiç iz bırakmamaları nedeniyle Q-Switch Lazerler günümüzde dövme silme için en çok tercih edilen teknoloji çözümü haline gelmiştir.

Q-Switch Lazerlerin ana etki mekanizması derideki boya maddesine uygun monokromatik yoğun ışığı çok kısa zaman diliminde uygulayarak çok ani bir ısınma ile boya maddelerini küçük parçacıklara ayırmasıdır. Nano saniyelik atışlarla anlık ısı artışı doku içinde 1500°C düzeyindedir. Fakat bu ısıya rağmen, saniyenin milyarda 3/4'ü kadar bir süre içerisinde yani çok kısa olması sebebiyle dokuda oluşan hasar çok azdır.

Teknolojik çözümlerine baktığımız zaman değişik dalga boyları kullanan Q-Switch Lazerler, bazı özel durumlarda CO2 ve Erbium Lazerlerin revaçta olduğunu görüyoruz. Bu teknolojiler yardımı ile çoklu renkli dövmeler başarı ile silinmektedir.

Beautyform Medikal Dövme Silme Çözümü

Beautyform Medikal dövme silme ihtiyaçlarını karşılamak üzere Q- Switch Nd-YAG, Q-Switch Alexandrite ve Fraksiyonel CO2 Lazer ile teknolojik çözümler sağlamaktadır.

İster açık veya koyu renkli bir cilde sahip olun, Beautyform Medikal olarak sunduğumuz dövme silme çözümleri, güvenli, sonuç odaklı ve neredeyse yan etkisiz olan tedavilerle vücudun ve yüzün tüm bölgelerinde azami sonuç verir.

Q-Switch Lazerlerle çoğu dövme rengi sorunsuz silinmektedir. Sarı, beyaz ve özellikle ten rengi silinmesi daha zor olan renklerdir bu durumlarda dövme silme için CO2 veya Erbium Lazer ile uygulama yapılabilir. CO2 Lazer daha derine penetre etmesi açısından Erbium lazerlerden daha başarılı olduğu gözlemlenmektedir.

Sıkça, Alex Q-Switch Lazer mi ? Nd-YAG Q-Switch Lazer mi ? CO2 Lazer mi ?, gibi sorularla karşılaşmaktayız. Uluslararası kabul edilmiş bilimsel çalışmalar sonucunda rahatlıkla şunu ifade etmek isteriz; önemli olan hangi teknolojiden ziyade tercih edilen teknolojide doğru olan cihazı veya cihazları seçmektedir. Alanında doğru parametrelere sahip olan her cihaz etkili dövme silme işlemi yapabilir. Hangi amaca yönelik aldığınızı (dövme silme, tedavi seçeneklerinizi artırma, işletim maliyeti v.s.) belirledikten sonra size en uygun çözüm Beautyform Medikal tarafından sunulacaktır.

Tedavi Edilebilir Alanlar Nelerdir?

Teorik olarak vücuttaki hemen her dövme silinebilir. En sık tedavi edilen bölgeler;

Yüz Bölgesi

  • Alın
  • Yanaklar
  • Çene ve çene hattı
  • Boyun

Vücut Bölgesi

  • Dekolte
  • Kollar
  • Karın
  • Bacaklar
  • Eller

Seans Sayısı ve Aralıkları

Kullanılan teknoloji seçenekleri ve dövme türüne göre farklılıklar gösterir. 2-3 seanstan 10 seanslık bir tedaviye kadar olan farklı uygulamalar vardır. Seans aralıklarıda 6-8 hafta aralıklarla farklılık gösterebilir.

Dövme Silme Tedavisi Sonuçlar

Dövme silme tedavisinde sonuçlar kişiye uygun ve doğru teknoloji veya teknolojilerin seçilmesi durumunda, ilk seanstan itibaren azalan, rengi açılan ve dövmesi silinmiş bir cilt olarak karşınıza çıkar. Müşteri memnuniyeti yüksek olacaktır.