Diode (Diyot) Lazer


Teknolojiler Banner

Diode (Diyot) lazer Nedir?

Diyot lazerler, ışığın görünen ve kızılötesi aralığında (300-3,000nm) tutarlı bir şekilde yansımasını sağlayan yarı iletken teknolojiyi kullanır. Cildin belirli kromoforlarını hedef alan dar bir spektrumlu bir ışık huzmesi kullanır. Ruby ve Alexandrite gibi diğer lazer sistemleri ile karşılaştırıldığında, epilasyon amaçlı 800nm diyot lazer dalga boyu derin penetrasyon seviyelerini ve üstün melanin emilimini sunar. Bu benzersiz özellikleri diyot lazerleri epilasyon için en uygun teknolojilerden birisi olmasını ve tüm vücut bölgelerinde tüm cilt ve saç tiplerini güvenli ve etkili bir şekilde tedavi etmesini sağlar.

Diyot Lazerler Nasıl Çalışır?

Diyot lazerler cilde özel kromoforlar, genellikle melanin veya kanı hedeflemek için seçici fototermoliz (Selective Photo Thermolysis, SPTL) prensibini kullanırlar. Lazer, etraf dokulara zarar vermeden seçici olarak kromoforlara ısıtarak zarar verir. Örneğin, istenmeyen tüyleri tedavi ederken, saç köklerinde bulunan melanin hedeflenir ve hasar verilir. Bu saç büyümesinde ve rejenerasyonda bozulmaya neden olur. Genellikle diyot lazerler dahilli soğutma teknolojisi ile tedavi etkililiğini ve hasta konforunu artırır. Son teknoloji diyotlar son derece konforlu, ağrısız ve acısız özelliktedir.

Beautyform Medikal Diyot Lazer Çözümü?

Beautyform Medikal diyot teknolojisinde kendi sınıfında "Altın Standart" haline gelen farklı çözümler sunmaktadır.

 • Epilasyon için Doğrusal Tarayıcı (Linear Scanner) teknolojisi kullanan LinScan üstün güvenlik ve etkinliği klinik çalışmalarda ve uzun süreli klinik uygulamalarda kanıtlanmıştır. LinScan, doğrusal tarama teknolojisi ile kısa atım (Pulse) süresi, etkili temas soğutma ve hızlı performansı ile etkileyicidir. LinScan, 50 x 15 mm'lik spot boyutuna sahiptir, bu seansların kısa sürede tamamlanmasını sağlar.

Diyot Lazer Çeşitlerimiz ve Endikasyonları:

 • Diyot 808nm
  • Epilasyon
  • Fasiyal telanjektazi
  • Fasiyal telanjektazi
  • Tırnak mantarı (onikomikoz)

Diyot Lazer seans sayısı ve uygulaması?

Tedavi türüne göre farklılık göstermektedir.

 • Epilasyon ortalama 4-8 seans. Seans aralıkları az 4-6 hafta arayla
 • Fasiyal telanjektazi ve eritem 2-3 seans. Seans aralıkları 4 hafta arayla
 • Tırnak Mantarı 6 seans. İlk dört seans 2 hafta arayla son 2 seans 4 hafta arayla

Benzer CİHAZLAR (1)