Cellec
Cellec Logo

Cellec, photo-shower, cell toning ile hücresel etki ve yapılandırma ve vasküler lezyon ayarları ile yaşlanmayı geciktirici tedavilerde en yenilikçi IPL cihazıdır. 8 ayrı alt ve üst cut filtreleme ile çok özel cilt ve damar uygulamaları yapar.

Tedavi Alanları

 • Cilt Gençleştirme
 • Leke Tedavisi
 • Vasküler Lezyonlar
 • Epilasyon

Genel Bakış

“Cellec“ - en evrimsel IPL cihazı

Cellec, photo-shower, cell toning ile hücresel etki ve yapılandırma ve vasküler lezyon ayarları ile yaşlanmayı geciktirici tedavilerde en yenilikçi IPL cihazıdır.

Kısa Palsların Etkili Kullanımı

Tek pals'lı sabitlenmiş enerjiyi, yeniden bölerek oluşturulmuş birçok alt (mini) palsların uygulanmasıyla, çevredeki dokuda oluşabilecek gereksiz termal hasar oranında ve acı hissinde azalma sağlanır ve uygulamanın etkisi de arttırılır.


Cellec Resim 1

 • Cellec Cell Toning ayarı, melazma/gebelik lekesi ve PIH gibi pigment lezyonlarına güvenli bir şekilde uygulama yapmak için pals süresinde μs(mikro saniye) birimini esas almaktadır.
 • Diğer IPL teknikler milisaniye esaslı pals kullanırken, Cellec mikro saniye esasında ışın yaymaktadır. Böylece, ışık çevre bölgeleri değil tam olarak melanini hedefler ve melanin ısısını yükselterek yok eder. Sonuç olarak doku çevresi ve üst deri termal hasardan korunmuş olur.

Cellec teknolojisi

Cellec ısı kontrol sistemi ile size güvenli bir IPL tedavisi sunar.

Cell Toning ile Hücresel Etki ve Yapılandırma

Cellec Cell Toning seçeneği pals süresi için μs(mikro saniye) birimini kullanarak gebelik lekeleri ve PIH gibi pigment lezyonlarına güvenli bir tedavi uygulaması sağlar.


Cellec Resim 2

Photo Shower (Foto Duş)

Cellec ardı ardına dakikada 300 pals kullanmaktadır. Enerji salınımı dengeli ve stabil olduğundan daha seri zaman diliminde daha fazla palsın kullanılmasında bile bu uygulama birbirinin aynısı ışınlama sağlar.

Cellec Resim 3

Vasküler tedavi

Cut-on filtre vasküler/damar tedavileri için uygundur. oksihemoglobin emilim oranı yüksek, melanin emilim oranı düşük olduğundan istenmeyen olumsuz etkileri en az seviyeye indirir.

Özel Çiftli Filtre

 • Lezyon ve cilt tipine göre özel tedavi uygulamaları için çiftli filtre
 • 420(S)nm (420~600nm) ve 530(S)nm (530~600nm) çiftli filtreleme akne ve damar tedavilerinde azami verim alınmasını sağlarken, oksihemoglobin emilim oranının yüksek melanin emilim oranının da düşük olması yan etkileri de azaltmaktadır.
 • Bu çiftli filtreler sadece belirli dalga boyundan geçerler ve diğer alt ve üst dalga boylarını keserler.

Cellec Resim 3

Cellec Kan Koagülasyon Testi

530(s), 530, ve 560 lık filtreler ile enerji uygulandığında, en yüksek coagülasyon tepkisi 530(s) filtresi kullanıldığında elde edilmiştir ve gösterilmiştir. Yüksek oranda oksihemoglobin emilimi sırasıyla 530(s), 530 ve 560’lık filtrelerde daha güçlü tepkilerle elde edilmiştir.

Cellec Resim 5

Tedavi


Cellec Resim 6

Cellec Resim 6


Değiştirilebilir El Aparatı Filtresi

 • 8 değiştirilebilir filtre sayesinde çoklu kullanım.
 • Çığır açıcı özellikte Shower (Duş) ve Cell Toning (Hücresel Yapılandırma) uygulama seçeneği

Cellec Resim 1

Cellec Resim 1

 • Cellec cihazı 420nm ~ 800nm arası 8 farklı dalga boyuna sahip değiştirilebilir filtrelere sahiptir. Tek cihazla farklı bölge ve alanları değiştirilebilir filtrelerle tedavi edebilen özelliği olan teknolojidir.
 • Cellec 420(S)nm(420~600nm) ve 530(S)nm (530~600nm) özel çiftli filtrelerle spesifik bölgelere yönelik uygulama yapar. Çiftli filtreler akne/sivilce ve damarlara yönelik uygulamalar içindir. Özel olarak belirlenmiş dalga boyunun kullanılması sayesinde yüksek etki alınırken yan etkilerde en aza indirilmektedir.

Cellec Resim 3

 • Çeşitli dalga boylarında kullanılan hassas daraltıcı filtreleme teknolojisi kromofor seçiciliğini artırarak daha etkili ve güvenli kullanımı mümkün kılarken, çeşitli ve belirli kullanıcı tecrübelerine hizmet etmesini sağlar.

Cellec Resim 4

Teknik Özellikler


Medya ve Etkinlikler