Biodermogenesi
Biodermogenesi Logo

Bi-one® | sistemi hormonal bozukluklar sonucunda oluşan çatlakların tedavisinde kullanılan bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış bir sistemdir. Çatlaklar dışında Yüzde cilt gençleştirme, ayrıca lifting yapmaktadır.

Tedavi Alanları

  •  Çatlak Tedavisi
  • Cilt Gençleştirme
  • Vücut Şekillendirme

Genel Bakış

Bi-One® çatlakların yaş veya özellikten bağımsız olarak hassas bir şekilde iyileştirilmesini sağlamaya yönelik tek yöntemdir. Bilimsel deneyler bizlere, ince çizgilerin kenarlarının şimdiye dek bu estetik problem için önerilen diğer hiçbir metodun sonuç elde edemediği bir şekilde, doldurularak yenilenebildiğini göstermiştir.

Bi-One®, etkinliği ince çizgilerin, çatlakların gerçek anlamda düzeltilebileceğini uzun süreli istikrarlı sonuçlarla ortaya koyan akademik çalışmalar aracılığıyla da kanıtlanmış olan tek metottur. İyileşme kesinliği ayrıca, Bi-One®'yle yapılan çatlak tedavisinin, cildin dengesini bu estetik sorunun ortaya çıkışından önceki şekli gibi yenilediğini de gösteren ve çok sayıda araştırmacı tarafından sürdürülen düzinelerce biyopsi ve ultrason aracılığıyla da kanıtlanmıştır. Bi-One® günümüzde bu tür tedavilere cevap veren de tek metottur ve gerçekte diğer hiçbir çatlak tedavisinin kolajen, elastin ve çatlak kenarındaki hücrelerle neo melanosit üretiminde artış sağladığına dair kanıt yoktur.

Çatlaklarda azalma, genellikle ilk seanstan itibaren göze çarparak, uygulama sonrasında, kendisini çevreleyen deriyle aynı düzeye yaklaşıncaya kadar da artarak devam eder.

Ayrıca dünyada ilk defa Bi-One®, cilt pigmentasyonunun protagonisti olan melanini etkinleştiren ültraviyole tarafından harekete geçirilen elementleri oluşturan neo-melanjenezi fenomenini kullanma özelliği sayesinde çatlakları bronzlaştıran da tek yöntemdir.

Aşağıdaki çalışmalar, Bi-One®'nin vücudu ve göğüsleri şekillendirici ve yüz için yaşlanma karşıtı özelliklerinin etkisini de kanıtlamıştır. Bilimsel deney, 2000'den fazla hasta üzerinde hiçbir yan etkiye neden olunmaksızın sürdürülmüştür. Ayrıca bu yenilikçi metot, hiçbir kısıtlama içermemesi nedeniyle hastalar tarafından da kabul görmüştür, örneğin, tedaviden hemen sonra güneşlenilebilir, streç giysiler giyilebilir ve duş alınabilir, spor ve yaşamdaki diğer tüm etkinlikler gerçekleştirilebilir.

Biodermogenesi® metodu, Bi-One® adı verilen bir cihaz yardımıyla uygulanmaktadır. Halihazırda bu cihazın esansiyel ve sade olan klasik versiyon ile daha zengin tasarımlı yeni versiyon olmak üzere iki modeli bulunmaktadır. Her iki model de aynı sonucu garantilemektedir.

Bi-One®, eksiksiz olarak uygulanması gereken hassas bir operasyon prosedürüne sahiptir. Bu prosedür, 2000'in üzerinde hastada sürdürülen ve üniversitelerle bağımsız araştırmacılar tarafından belgelenen bir vaka çalışmasına istinaden beş üniversite profesörünün desteğiyle yerine getirilmektedir. Söz konusu protokoller, çatlakların giderilmesini garanti etmektedir.

Yine de daha önemli olan husus protokollerin, en iyi sonucu elde edebilmeniz için Bi-One® tedavisine başlanmadan önce dahi elde edebileceğiniz sonuçların hangileri olduğunu öğrenmenize izin vermeleridir. Daha fazla koşul altında tedavi seans sayısı, haftada 2 veya 3 defa olmak üzere 15 ila 20 arasındadır. Çatlaklar daha da karmaşık ise altı ay ara verildikten sonra bir diğer Bi-One® tedavi döngüsü başlatmak mümkün olup, bu süre zarfında çatlaklarınız düzelmeye devam edecektir. Bu bilgilere, tedavi döngüsüne başlamadan önce çatlaklara ait değerlendirme raporunun yardımıyla erişebilir ve çatlak tedavinizi hiçbir sürprize meydan vermeksizin sakin kafayla, seçebilirsiniz.

Bu protokolün tek seferde vücudun yalnızca tek bir bölgesini (örneğin kalçalar, karın, göğüs, uyluk) tedavi etmeye izin verdiğini unutmayın, ancak tedavileri vücudun sadece tek bir bölgesine uygulamak mümkündür.

Bu protokol ayrıca tedavinin önce ve sonrasında hasta ayaktayken veya kanepeye uzanmışken çatlakların bir dizi fotoğrafının çekilmesini de gerektirmektedir. Fotoğrafların değerlendirilmesi profesyonel ekibin tedavinin, beklenen sonuçlarla aynı doğrultuda ilerlediğinden emin olmasına da olanak verecektir.

Seans, ince çizgilerin stratum korneus'unu azaltmak ve bloke olan transpirasyonu normalleştirmek amacıyla peeling işlemiyle başlatılır. Bu faz, ölü derileri hassas bir şekilde temizleyen tek kullanımlık, aşındırıcı bir süngerin kullanılmasını öngörür. Birkaç saniye sonra süngerin renginin, cildin transpirasyonunu yavaşlatan engellerin ortadan kalkması sonucunda koyu griden açık griye dönüştüğünü fark edersiniz. Tedavinin bu bölümü iki ila beş dakika sonra tamamlanır. Son olarak aşındırıcı sünger atılmalıdır.

Ardından,"STIM" adı verilen ikinci faza geçilir. Çatlaklar 1 santimetreden genişse ilk önce, bu spesifik ince çizgilerin daha hızlı reaksiyonunu sağlayan konsantre serum ENERGY COMPLEX'in uygulanması gerekir. İnce çizgiler daha kompakt ise çatlaklara doğrudan "BI-ONE® STEP1" jeli üzerinde bilyeleri bulunan spesifik el cihazı yardımıyla uygulanır. Bu aşama, Bi-One®'nin cildi yenilemesine izin verecek olan elementlerle beslemesi için yaklaşık 4 ila 6 dakika süreyle uygulanmalıdır.

Seansta göğüs tedavisi hedefleniyorsa, daha uyumlu bir şekil vermek üzere spesifik bileşenlerle zenginleştirilmiş "BI-ONE® BREAST" kullanılmalıdır.

STIM fazı tamamlandıktan sonra Bi-One®'nin en önemli kısmı olan ACTIVE faz başlatılır. El cihazıyla çalışmaya başlamadan önce, jojoba ve mısır yağlarının bir kombinasyonu olup, ACTIVE el cihazının kayganlığını sağlayan ve deri yüzeyini mükemmel bir şekilde nemlendiren "BI-ONE STEP 2" kozmetik ürünü tatbik edilir.

Diğer Tedavi Tipleri İçin Bİ-ONE

Bi-One®'nin vücut, göğüs şekillendirme ve yaşlanma karşıtı tedaviye yönelik yüksek etkisi kanıtlanmıştır. Ayrıca üniversiteler tarafından yürütülen deneyler de iki tür tedavinin önemli sonuçlarını belgelendirmemizi de sağlamıştır.

Vücut Şekillendirme Bakımı

İlk olarak Profesör Bacci ve daha sonra da Pisa Üniversitesi Dermatoloji Fakültesi tarafından yapılan biyopsiler, dermiste, vücut ve meme sıkılığının önemli oranda artışıyla karakterize olup, vücudu uyum içerisinde sıkılaştırıp, şekillendiren elastik lif varlığını da ortaya koymuştur.

Vücut şekillendirme uygulaması için 15 ila 20, meme içinse genellikle haftada iki kez 20 seans gereklidir. Ayrıca her seans için 40 dakika gerekir.

Cilt Yaşlanma (Anti-Aging) ve Kırışıklık Tedavisi

Profesör Artigiani'nin yönetiminde yaşları 50 ila 71 arasında değişen hastalar üzerinde sürdürülen çalışma, 8 hafta süreyle haftada 1 seans olarak uygulanan tedaviden önemli sonuçlar elde edildiğini ortaya koymuştur. Profesör Artigiani, elde edilen gözle görülür estetik sonuçlara ek olarak, yanaklar, alın ve çene ve görünür sebumdaki cilt tedavisinin biyolojik yaşı ile pH üretimi ve cilt nemlenme düzeyini ölçerek belgelendirmiştir.

Başlangıçta hastalarda tespit edilen aşırı sebum üretimi (+%14), yüksek pH ortalaması (7,1) ve standartlara göre düşük nemlenmenin (-%28) altı çizilmiştir. 8 seans Bi-One® tedavisinden sonra testleri sebum %4 oranında azalarak pH optimum değere (6,48) geri dönmüş ve nemlenme de %37 oranında artarak mükemmel bir cildin standart değerlerini de ötesine geçmiştir.

Yüz tedavisi iki bölümden oluşmaktadır. İlki, STIM olup bu fazda yüz derisini nemlendirip, zenginleştirmek için emdirilen "JALURO GEL" ve "AMİNO GEL" kullanılır. STIM'in ardından deri rejenerasyonunun elde edildiği ACTIVE faz uygulanır. STIM için 3 ila 6 dakika gerekirken, ACTIVE için 10 ila 14 dakika yeterli olacaktır.

Bi-One® ile yapılan toplu yüz bakımı yaklaşık 30 dakika sürer. Bi-One® etkisini azaltmamak için tedaviden sonra hiçbir kozmetik ürün kullanılmamalı, masaj veya yüz maskesi uygulanmamalıdır. Yüz ve boyun tedavisi için vücut bakımında kullanılandan farklı iki özel el cihazı kullanılmaktadır.


Aksesuarlar


Teknik Özellikler


Medya ve Etkinlikler


Biodermogenesi Nasıl Çalışır?biodermogenesi Nedir?


Sık Sorulan Sorular

Biodermogenesi® sayesinde çatlaklar gittikçe rejenere olmakta, çevreleyen bozulmamış dokuyla aynı seviyeye sahip olacak şekilde her geçen gün doldurur. İlaveten, çatlakların iç kısmındaki sert yapısını da algılanması zor hale gelinceye kadar yumuşatır.

Pisa Üniversitesi Dermatoloji okulu tarafından gerçekleştirilen çalışmalar 35 yıldan fazla süredir var olan ve bir santimetre kadar genişliğe ulaşabilen sedefsi çatlakların hatta beyaz ve eski çatlakların bile Biodermogenesi® tarafından rejenere edildiğini göstermektedir.

Biodermogenesi® üzerine gerçekleştirilen deneyler cilde yönelik bu tarz yaklaşımın özellikle göğüs sıkılaştırma ve yüz-boyunda yaşlanma önleyici tedavilerde etkili olduğunu göstermektedir.

Bu metodun etkinliği şimdiye kadar birçok araştırmalar ve çalışmalarla belgelenmiştir. Biodermogenesi® İtalya, İspanya ve Birleşik Devletlerde yayınlanan bilimsel yayınlara sahip invazif olmayan tek yöntemdir. Sonuçların kalitesi Profesör Bacci tarafından 2 yıldan uzun süre zarfında izlenen 2000 den fazla hasta üzerinde gerçekleştirilen çalışmalarla belgelenmektedir. Dahası Pisa Universitesi Dermatoloji Okulu tarafından gerçekleştirilen resmi bir çalışmada bulunmaktadır. Çalışmalar 7 ile 35 yaş arasında eski çatlaklar üzerinde yapılan düzinelerce biyopsiler çatlaklarda kusursuz rejenerasyon olduğunu göstererek Biodermogenesi® etkinliğini kanıtlamıştır.

Biodermogenesi® ile tedaviye başlamadan önce bir akredite Biodermogenesi® merkezinde çalışan profesyoneller, kusurların değerlendirilmesi yardımıyla kişiselleştirilmiş program hazırlayacaktır. Bu hazırlık değerlendirmesi sayesinde çatlaklarınızın rejenerasyonunda maksimum seviyede iyi sonuç elde etmek için gerekli seans sayısı ve seansların toplam süresi hakkında bilgi tarafınıza verilecektir. Seansların ortalama beklenen sayısı düzenli aralıklarla haftada iki üç kez olmak üzere 15 ile 20 arası uygulamadır.

Kesinlikle Evet! Çatlaklar için önerilen diğer yöntemlerin aksine Biodermogenesi® neo-melanojenez olgusunu elde etmeye imkan sağlar. Bunun anlamı düzenli olarak güneşlenerek veya solaryuma girerek çatlaklarda melaninin yeniden aktive edilmesi ve melanosit hücrelerini aktif hale geçirerek bronzlaşmanın sağlanmasıdır.

Bu durumda çatlaklı cildin bir bebek cildi gibi hassas ve narin olduğunu ve bu nedenle önemli ölçüde korumaya ihtiyaç duyduğunu unutmayınız.

Biodermogenesi® tedavisini protokollere uygun olarak gerçekleştirdiğiniz sürece beşinci seanstan itibaren çatlaklarda bronzlaşmaları görebilirsiniz.

Küçük aşınma ve yara izleri durumunda olduğu gibi rejenere edilen cilt güneşe ilk maruz kaldıktan sonra çevreleyen cilt dokusu ile karşılaştırıldığında daha çok kızarır ve daha az bronzlaşır.

Aynı şekilde Biodermogenesi® ile tedavi durumlarında da çatlaklar cildin diğer kısımları ile karşılaştırıldığında daha az koyu renk alır. Çatlaklar bir kez kaybolduğu zaman ve cilt güneş ışığına ikinci ve üçüncü kez maruz kalınca normal cilt aynı veya benzer renkte görülecektir.

Bu aşamadan sonra çatlaklar etrafındaki sağlıklı cilt ile mukemmel bir biçimde uyumlu olacaktır.

Biodermogenesi® vücut ta uygulandığında hem çatlak hemde sıkılaştırma tedavisi icin yaklaşık 40 dakika gerekmektedir. Yüz ve boyun tedavisinde ise 30 dakika yeterli olacaktır. Tedavi süresi kabinde geçirilen tüm süreye tekabul eder.

Bu sürelerde hastanın cilt tipine göre hafif değişiklikler olabilir, ayrıca ilk seanslarda birkaç dakika daha fazla zaman ayrılması gerekebilir.

Biodermogenesi® uygulama protokolü çatlak tedavisi için haftada en az iki veya üç seans yapılmasını öngörmektedir. Eğer tedaviyi haftada bir kere yaptıracak olursanız Biodermogenesi®beklentinin cok altında sonuçlar verebilir. Yani eğer yukarıda yazıldığı şekilde seansları takip etme olanağınız yoksa çatlak tedavisi için Biodermogenesi® tedavisine başlamamanız tercih edilir.

Göğüs sıkılaştırma için kesinlikle haftada iki seans gerekirken vücut sıkılaştırma tedavisi haftada bir kez yapılabilir.

Yüz ve boyunda cilt yaşlanmasını azaltmak için biz tedavi döneminin ilk on beş günü boyunca dört seans öneriyoruz, daha sonra haftada bir kez tedavi olma şekline geçebilirsiniz.

Tedavisi genel olarak rahatlatıcı bir yöntemdir. Bazı durumlarda tedavi bölgelerinde önemli selülit problemi olduğu durumlarda Eğer tedavi bölgesinde önemli ölçüde selülit problemi varsa başlangıç seanslarının ilk dakikaları bazı hastalar için sıkıntılı olabilir. Tedavi hiçbir şekilde ağrılı olmamalıdır.

Biodermogenesi® tedavisinde özel kontra endikasyonlar bulunmaz. Herhangi bir durumda tedavi başlamadan önce akredite güzellik merkezleri veya kliniklerde çalışan profesyoneller kontra endikasyonlar ve sınırlamalar hakkında hastayı bilgilendirir ve bunlar ayrıca estetik problemi değerlendirme formunda da bulunur. Bu formun bir kopyası bilgilendirmek ve kendisini koruma amacıyla hastaya verilecektir.

Eğer kullanıcıda son zamanlarda hormonal değişiklikler varsa, hormonlar normale dönene kadar çatlak tedavisini ertelemek iyi olacaktır. Bunun sebebi Biodermogenesi® inin yan etkilere neden olması değil, tedavinin verimliliğini azaltma ve potansiyel olarak zayıflatma olasılığından dolayıdır.

Biodermogenesi® üzerinde gerçekleştirilen bütün testler herhangi bir yan etkiyi belgelememiştir. Üretici firma tarafından gerçekleştirilen deneylerden ayrı Prof. Bacci'nin çalışması da 25000'den fazla seansı herhangi bir yan etki olmadan belgelemiştir. Bu sonuç ayrıca Pisa Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen çalışmanın sonuçlarını doğrulamaktadır. Gerçekleştirdikleri yüzlerce seansla birlikte tedavinin mutlak güvenilirliği belgelenmiştir.

Biodermogenesi® mutlak güvenliğe sahip optimum sonuçlar elde etmeyi sağlayan özel protokollere sahiptir. Deneyimlerimizden dolayı biz popliteal alanlar, koltuk altı, gözler, kulaklar ve genital bölgeler dışında tedavinin vücudun her yerine uygulanabildiğini gördük.

Genel olarak tedaviyi vücudun birçok kısmında eş zamanlı olarak uygulamak mümkün değildir ve tedavi verimliliği çok azalacağı için hasta sonuçlardan memnun olmayacaktır.

Tedavi edilebilir bölgeler değerlendirme formunda belirtilmektedir. Bu form Biodermogenesi® tedavisini öneren profesyoneller tarafından daha önceden doldurulmaktadır.

Kesinlikle hayır. Dahası hamilelik genel olarak çatlaklara neden olur ve yeni çatlakların olabileceği yerlerde tedavi uygulamak anlamsız olacaktır.