Alexandrite Lazer


Teknolojiler Banner

Alexandrite lazer Nedir?

755 nm dalga boyunu kullanan Alexandrite lazerler melanin tarafından en iyi emilen lazer özelliğine sahip olması uzun yıllardır lazer epilasyon işlemlerinde yoğun olarak kullanılan ve başarısı klinik çalışmalarla kanıtlanan popüler bir lazer teknolojisi olmasını sağlamıştır.

Alexandrite Lazer ile yapılan epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin’in lazer ışığı tarafından emilerek ısıya dönüşmesini sağlamaktır. Amaç ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantre olduğundan cildin zarar görmesi engellenir.

Çok koyu ciltler hariç her cilt tipinde uygulunabilir. Kıl köklerinde yeterli seviyede melanin olması halinde sonuçlar son derece başarılı ve yüksektir.

Endikasyonları

  • Epilasyon
  • Cilt Lekeleri
  • Cilt Gençleştirme

Alexandrite Lazer epilasyon seans sayısı ve uygulaması?

Lazer epilasyonda seans sayısı uygulanan vücut bölgesi, cilt tipi ve kıl yapısı ve kılların telojen sürelerine göre değişmektedir. Unutulmamalıdır ki lazer epilasyon seansı sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin yani anajen evresindeki tüy köklerine etki edebilmektedir.

Dinlenme halindeki kıl kökü lazer epilasyon uygulamasından etkilenmemektedir ya da çok az etkilenmektedir.

Orion Alexandrite Lazer ile önerdiğimiz bölgeye göre değişmekle birlikte 1-2 ay aralıklarla tekrarlayan uygulamalar yapılmasıdır. Ana seans aralarında 15 ile 20’inci gün aralığında rötuş seansı önerilir. Genel kural olarak 1-2 ay arayla yapılan ortalama 6 seans sonuç için yeterlidir.


Benzer CİHAZLAR (1)