Hilthera
Hilthera Logo

Hilthera Yüksek Yoğunluklu Nd-YAG Lazer sistemi, ağrı ve fizik tedavi uygulamalarında ATP seviyelerini yükseltiği için ağrı gidermesi dışında rejenerasyonu da sağlar. Diğer tüm teknolojilerden farklı olarak yüksek enerji kapasiteli Nd:YAG sayesinde en az 4 cm'e kadar penetrasyon derinliğine sahiptir. Çok özel bir lazer sistemi olan Hilthera 8,000 Watt Pik gücüne ve 40,000 W/cm2 enerji gücüne sahip olan ilk ve tek sistemdir.

Tedavi Alanları

 • Ağrı ve Fizik Rehabilitasyon

Genel Bakış

HILTHERA 4.0 - Yüksek Yoğunluklu Nd-YAG Lazer

Ağrı, Fizik Rehabilitasyon ve Spor Yaralanmaları için En Komple Cihaz

Eşsiz bir Nd:YAG lazer platformu olan Hilthera 4.0 cihazının vücut üzerinde foto-biomodülasyon etkisi vardır. Etkisi doğrudan lazer yayılım yoğunluğu ile orantılı ve pals atış süresi ile ters orantılıdır. Kısa pals süresi ve çok yüksek yoğunluk, Hilthera 4.0 cihazının önemli tedavi edici özelliklerini ön plana çıkaran üstün ve doğru parametrelere olmasını sağlar. Elde edilen stimülasyon Bir dizi biyolojik sinyallerle oluşturulur ve dokulardaki onarım ve yenileme süreçlerini teşvik eder.

HILTHERA® 4.0 cihazı ağrı, fizik tedavi ve spor yaralanmaları için mevcut olan en güçlü ve gelişmiş Yüksek Yoğunluklu Nd-YAG LAZER teknolojisine sahiptir. Analjezik ve anti- enflamatuar etkisiyle ödem ve ağrı gidermesinin dışında eklem, kas patolojileri ve artroz üzerine etkili onarım ve rejenerasyon süreçlerini teşvik eder.

HILTHERA® 4.0 rakiplerinden en az 3 kat yüksek pik gücüne sahiptir. Yüksek Yoğunluklu Nd-YAG Lazer (1064nm) ile çok yüksek pik gücüne (8 kW) ulaşır. Elde edilen yüksek yoğunluk (40,000 W/cm2) diğer hiçbir lazer teknolojisi tarafından ulaşılamamaktadır. Bu yüksek yoğunluk yüksek enerji darbelerine dönüşerek en derindeki kronik lezyonlar dahil olmak üzere efektif bir şekilde tedavi eder. HILTHERA® 4.0 cihazı atım teknolojisi (atış/termal dinlenme süreci) ve frekans hızı ile cilt ısısını daima termal hasar sınırından aşağıda tutararak güvenli uygulamaların yapılmasını sağlar.


HILTHERA 4.0 - Yenilikçi Teknoloji

01. Güvenli

Diğer cihazlara göre yeterli TRT (Termal Dinlenme Süreci) sağlaması sayesinde yanma riskini en aza indirir ve güvenli uygulamalar yapar. Güvenilir biçimde yoğun enerjiyi ciltteki hedef bölgeye iletir.

02. Yoğun

Kısa On Süresi içinde yüksek pik gücü (8000W) yayar. Uzun Off Süresi sayesinde de yeterli termal dinlenme süreci sağlayarak cildin aşırı ısınmasını engeller. Yüksek enerjiyi daha derin bölgelere iletir ve bu özelliği CW (sürekli) veya CW (sürekli) On Off şeklinde çalışan cihazlar tarafından ulaşılamaz bir özelliktir.

03. Derin

Hilthera ışınının derin seviyelere inebilmesinin nedeni yüksek pik gücünü çok kısa pals atışlarıyla yapadildiği dikey enerji transferi.

04. Yüksek Hız

30 Hz ışın hızı ile en hızlı tedavi. Yüksek yoğunluklu ışın ile eşit dağılımlı enerji


Hilthera Resim 1

HILTHERA 4.0 - Kliniksel Gücü

 • Kısa uygulama süresi ve uzun süreli etki
 • Tek seansla analjezik etki ve hızlı iyileşme
 • Patolojik nedenli ve ilgili belirti için eş zamanlı çözüm
 • Derin ve efektif etki
 • Geniş bölgelere tedavi
 • Neokondrojenik etki
 • Anti-enflamasyon

Endikasyonlar

Akut Patolojiler:

 • Tendinopatiler
 • Kas lezyonları
 • Distorsiyon ve çıkıklar
 • Post-travmatik ödemler
 • Sinovit ve bursit
 • Osteokondral lezyonlar

Dejeneratif ve Kronik Patolojiler:

 • Osteoartroz
 • Dejeneratif kondropatiler
 • Fibromiyalji sendromu

Hilthera Resim 3

Fotobiostimülasyon

HILTHERA 4.0 hedef dokuya kullandığı lazer dalgaboyu ve kısa süreli ışınlamayla yüksek enerji iletir ve böylece hedef doku genişleyerek lenf drenajı stimüle edilir. Bu vücutta biriken gereksiz sıvıların reabsorbe edilmesine yardımcı olur.

Lazer enerjisi dokuya iletilir ve lenf drenajını uyarır. Sonuç olarak ödem azaltılır ve enflamatuar moleküller çok çabuk giderilir.

Fotobiomodülasyon

Foto-biomodülasyon etkisi dokunun pH seviyesini (patolojik durumlarda asidik) fizyolojik seviyeye yükseltir ve ATP oluşumunu artırarak vücut hemostazını (Vücut ısısı ve kimyasalların dengede tutulması) etkiler.

Kalsiyum salınmasını engeller ve ana enflamatuar faktörleri giderir. Lazer hücresel seviyede (Speeding up metabolism) Na+ ve K+ fizyolojik konsantrasyonların düzenlenmesini kolaylaştırır.

Fototermal etki

Doku içine termal enerji iletir. Hasarlı dokudaki kan dolaşımını ve besin maddelerini artırır. Ödemi çok kısa sürede azaltır.


Tedavi esnasında ısı artışı

Hilthera Resim 4

Rakipleri ile Karşılaştırılması

Hilthera Resim 5

Teknik Özellikler

Lazer Türü Yüksek Yoğunluklu Nd:YAG
Lazer Atış Şekli Palslı
Pik Gücü 8.0kW
Frekans 30 Hz
Atış Enerjisi (Impulse Enerji) Maksimum 1.200 mJ
Ortalama Güç 30W
Güç Yoğunluğu 40.000 W/cm2
Fluans Enerjisi 2.980 mJ/cm2
Ebatlar 900mm x 400mm x 850mm
Ağırlık 110kg
Elektriksel Güç 220V 50/60Hz

Medya ve Etkinlikler


Hilthera Reklam HDHilthera 4.0 - Ağrı ve Fizik Tedavide Yüksek Yoğunluklu Nd YAG Lazer - animasyonTenisçi Dirseği Sendromu Tedavisi (Tennis Elbow) - Hilthera 4.0Omuz Uygulaması - Hilthera 4.0


Tenisçi Dirseği Sendromu Tedavisi (Tennis Elbow) - Hilthera 4.0Diz Uygulaması - Hilthera 4.0Golfçu Dirseği Sendromu (Golfer’s Elbow) Tedavisi...Hilthera 4.0El Parmakları Tedavisi - Hilthera 4.0Ayak Bileği Uygulaması - Hilthera 4.0Aşil (Achilles) Tendon Uygulaması - HİLTHERA 4.0
Benzer CİHAZLAR (0)